ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا لغو شد

رسانه های آمریکایی گزارش دادند مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز گذشته (چهارشنبه) طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن فرمان بحث برانگیز و جنجالی دونالد ترامپ رییس جمهوری مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورهای خاص از جمله ایران به آمریکا را ملغی و صدور چنین احکامی از سوی وی را محدود خواهد کرد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

 پلتیکو دراین باره نوشت: هدف از اقدام مجلس نمایندگان در حقیقت جلوگیری از  ممنوعیت آنچه ترامپ آنرا «منع ورود مسلمانان به آمریکا» می خواند، است. بنابراین گزارش، این طرح که به ابتکار دمکرات ها به صحن مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده بود، به مدت چهارماه به حالت تعلیق در آمد اما سرانجام با ۲۳۳ رای موافق در برابر ۱۸۳ رای مخالف به تصویب رسید و قرار است پس از آن به تصویب  سنای آمریکا نیز برسد.

برای مطرح کردن سوالاتتون و آشنایی با مراحل لاتاری از ثبت نام تا وقت سفارت پیج لاتاری گرین کارت را در اینستا گرام دنبال کنید

پلتیکو افزود:طرح مصوب مجلس نمایندگان آمریکا اعمال حکم های  تبعیض مذهبی در امور مهاجرتی و دیگر مواردی می شود که در راستای منافع ملی آمریکا قرار ندارد را برای رئیس جمهوری آمریکا، وزارت خارجه و وزارت امنیت داخلی آمریکا منع و محدود می کند.

➕ بیشتر بخوانید:


 انواع ویزاهای دانشجویی آمریکا
ویزای ایالات متحده آمریکا ال 1(L1)
 هزینه تحصیل در آمریکا چقدر است؟
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟تارنمای این اندیشکده آمریکایی  در ادامه نوشت: این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا در حقیقت پاسخی بود به تلاش های ترامپ برای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا که در جریان کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ میلادی خود آنرا مطرح کرده بود.

ترامپ محدودیت های ورود به خاک آمریکا را بر تعدادی از کشورهای مسلمان پرجمعیت جهان در سال 2017 میلادی وضع کرد و آنها را یک خطر امنیتی نامید، درحالی که نمایندگان دمکرات در مجلس نمایندگان گفته اند که  مخاطره امنیت ملی باید مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

بنابراین گزارش دونالد ترامپ دو فرمان اجرایی ۱۳۷۶۹ و ۱۳۷۰ را به امضا رساند که به موجب آن ورود اتباع کشورهای، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن را به خاک آمریکا محدود و منع می کرد، درحالی که وی حکم اولی را خود ملغی و حکم دوم را به امضا رساند، اما برخی از قضات فدرال آمریکا این احکام را ملغی و این موضوع در دیوان عالی آمریکا قرار دارد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
3 روز پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
4 روز پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
1 ماه پیش