ترفند هایی برای اخذ فاند بدون داشتن رزومه خوب

سوالی که اکثر متقاضیان تحصیل در خارج و اخذ فاند مطرح می کنند این است که چگونه میتوان فاند دریافت کرد؟ جواب این سوال داشتن یک رزومه خوب و قابل قبول است.

رزومه خوب شامل چه مواردی می شود؟ دانشگاه خوب، معدل خوب، نمره زبان (و جی آر ایی برای آمریکا) خوب و داشتن مقاله مواردی هستند که یک رزومه خوب را تشکیل می دهند.

برخی سوالات همیشگی درباره اخذ فاند:

◾️دانشگاه من خوب نیست چکار کنم؟
معدل خود را بالا ببرید در حدی که تاثیر گذار باشد.

◾️معدل من پایین است چکار کنم؟
معدل پایین را با نمره زبان و جی آر ایی خوب و مقاله و حتی نوشتن اِس او پی عالی می شود جبران کرد.

◾️مقاله نمیتوانم بنویسم چکار کنم؟
نمره زبان خود را بالا ببرید.

➕ بیشتر بخوانید:
نکاتی مهم برای اپلای با معدل پایین
تاثیر مدرک دانشگاه دولتی و آزاد در فرآیند اپلای
چطور برای اپلای استاد راهنما پيدا كنيم و به آنها ایميل بزنيم؟

10 روش برای یافتن بهترین دانشگاه متناسب با وضعیت تحصیلی و مالی برای اپلای

بالاخره شما باید یک هنری از خود نشان بدهید که به چشم بیاید. شما میتوانید هر نقصی که در بخشی از رزومه دارید را در یک بخش دیگر جبران کنید!
اخذ فاند بدون داشتن رزومه خوب.jpg
شما نمیتوانید معدل ۱۲، ده سال پیش مدرک کارشناسی گرفتید و نمره زبانتون هم مثلا ۶ هست و انتظار داشته باشید یک راهی باشد تا فاند دریافت کنید. متقاضیان زیادی برای فاند گرفتن باهم رقابت میکنند و شما نباید انتظار داشته باشید بدون هیچ تلاشی و با یک رزومه معمولی بتوانید موفق شوید. برای جبران نقص های رزومه خود نیاز دارید تلاش بسیاری کنید. 

در برخی موارد افرادی دارای رزومه خوب هستند و تلاش بسیاری کرده اند اما نتوانستند جوابی بگیرند. اینجاست که میتوانیم بگویم شانس هم در پروسه اپلای و اخذ فاند دخیل است. 

ممکن است شخصی زمانی به استادی ایمیل میدهد که درست در همان تایم استاد به دنبال دانشجوست و به آن فرد جواب مثبت میدهد و در حالت دیگر ممکن هم هست که شخصی ایمیل های زیادی ارسال کرده و آن اساتید اصلا نیازی به دانشجو ندارند و جواب نگرفته باشد.

پس تا جایی که میتوانید از ایمیل زدن خسته نشوید، آنقدر ایمیل بزنید تا بالاخره استادی که دنبال دانشجوست را پیدا کنید.

نکته مهم دیگر اینکه ایمیل های تکراری نزنید. مقاله های اساتید را بخوانید و سعی کنید اشتیاق خود را به یک موضوع خاص در مقاله استاد نشان بدهید و بگوید شما هم در آن زمینه کار کردید، دنبال نقطه اشتراک بین کار خودتان و استاد باشید و این را با تحلیل کردن بخشی از مقاله  که به زمینه کاری شما هم نزدیک هست نشان بدهید. ایمیل متفاوت نوشتن میتواند خیلی به شما کمک کند. اینکه در ایمیل از خودتان و بکگراند استاد تعریف کنید.

بیشتر بخوانید:
چگونه یک ایمیل رسمی برای اساتید خارجی بنویسیم؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
2 ماه پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
2 ماه پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
3 ماه پیش