آمار مرگ اساتید دانشگاهی بر اثر کرونا/ آنانی که مهر به کلاس باز نمی گردند

به گزارش ویکی گرام، زمانی که دانشگاه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور تعطیل شد، اولین نگرانی، بابت سلامت دانشجویان بود. پس از آن وزارت علوم اعلام کرده که همواره حفظ سلامتی دانشجو، کارمند و اساتید دانشگاهی در اولویت تصمیم گیری ها است.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

حتی وقتی دستورالعمل های سخت گیرانه برای حضور دانشجویان و اساتید در محیط دانشگاه و خوابگاه وضع شد، بسیاری از دانشجویان به سخت گیری ها اعتراض کردند؛ اما دانشگاه ها در جواب اعلام کردند که بسیاری از اساتید دارای سن بالا و بیماری زمینه ای هستند و حتی باوجود آمادگی دانشجو برای حضور در دانشگاه، استاد این امکان را ندارد. توضیحی که در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور شاید کمی اغراق آمیز به نظر می رسد اما امروز با از دست دادن افرادی از جامعه اساتید و دانشجویان، روح این تصمیم بیش از پیش مشخص می شود.

بیشتر بخوانید:
کنکور سراسری در زمان مقرر برگزار می شود
نحوه محاسبه امتیاز پژوهشی در مصاحبه دکتری 99
سازمان سنجش زمان جدید برگزاری کنکور ارشد و دکتری ۹۹ اعلام کرد


اگرچه وزارت علوم آماری از همه اساتید و اعضای هیات علمی درگذشته به دلیل شیوع کرونا ارائه نداد اما اطلاع رسانی های جداگانه دانشگاه ها، نشان می دهد مانند دانشجویان فوت شده به دلیل کرونا، برخی از اساتید هم مهر دیگر به کلاس باز نمی گردند.

به یاد همه اساتیدی که با کرونا رفتند
درگذشت جمشید پژویان، اقتصاددان و رئیس سابق شورای رقابت به دلیل کرونا جامعه دانشگاهی و مردم را غمگین کرد

غلامرضا لطیفی معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: براساس آخرین آمار موجود، متاسفانه ۲ نفر از اساتید دانشکده اقتصاد دانشگاه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. تعدادی از همکاران اداری و هیات علمی دانشگاه هم به این ویروس مبتلا شده اند.

محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران هم در این باره به خبرنگار ما گفت: یکی از اساتید که با دانشگاه همکاری داشت هم بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت کرده است.

ناصر قادری عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی ۲۹ خرداد ۹۹ به دلیل کرونا از دنیا رفت

ناصر قادری عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان و از جمله اساتید خوش‌نام و برتر رشته کشاورزی در این دانشگاه، در آخرین روز خرداد ۹۹ به دلیل ابتلا به بیماری کرونا فوت کرد.  روابط عمومی دانشگاه کردستان اعلام کرد که این استاد چند روز پیش به ویروس کرونا مبتلا شده بود و علی رغم تمامی تلاش های صورت گرفته از سوی کادر درمان متاسفانه صبح ۲۹ خرداد دار فانی را وداع گفت. 

شهلا بختیاری معاون دانشجویی دانشگاه الزهرا (س) هم از فوت استاد فیزیک این دانشگاه بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ خبر داد و گفت: در میان اعضای هیات علمی دانشگاه الزهرا دکتر سیده زهرا شورشینی استاد فیزیک که بیماری زمینه ای داشتند به کرونا ویروس مبتلا شدند و در سیزدهم فروردین امسال از دنیا رفتند. 

محمدرضا داودی دانشیار و عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل را گرفت. این استاد فرهیخته دانشجویان زیادی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته عمران تربیت کرده بود.

ابتلای چند استاد به کرونا
حاجی جباری معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی هم از ابتلای چندین نفر از اساتید دانشگاه شهید بهشتی به ویروس کرونا خبر داد و گفت: خوشبختانه تمامی این اساتید توانستند در برابر ویروس مقاومت کنند و سلامت خود را به دست بیاورند.

احمد زنگانه معاون دانشجویی دانشگاه خوارزمی هم گفت: سه تا چهار نفر از اساتید به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه توانستند از کرونا بگذرند و اکنون حال مساعدی دارند.

فوت چند دانشجو بر اثر ابتلا به کرونا
غلامرضا لطیفی معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: متاسفانه علاوه بر ۲ نفر از اساتید دانشکده اقتصاد دانشگاه که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند، ۲ دانشجوی دختر دانشکده روانشناسی، به کرونا مبتلا و فوت شده اند. 

حاجی جباری معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی هم از درگذشت یک دانشجوی شهید بهشتی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا خبر داد و گفت: این دانشجوی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی ورودی سال ۹۸ و اهل سنندج بود که به دلیل مشکل بیماری زمینه ای، نتوانست در برابر بیماری مقاومت کند. 

برخی از دانشجویانی که در اثر ابتلا به کرونا فوت کردند دارای بیماری زمینه ای بوده اند

محمود فتوحی فیروزآباد رئیس دانشگاه صنعتی شریف از فوت یک دانشجوی دانشگاه شریف خبر داد. سیدشروین میرعارفین، دانشجوی ورودی ۹۸ کارشناسی عمران شریف در اثر ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفته است.

محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران هم گفت: متاسفانه علاوه بر یکی از اساتید که با دانشگاه همکاری داشت که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت کرد، ۳ دانشجوی دانشگاه تهران بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت کرده اند که ۲ دانشجو پسر و یک دانشجو دختر بوده اند.

وی گفت: متاسفانه یک دانشجوی مهندسی عمران این دانشگاه در اثر ابتلا به بیماری کرونا در یکی از شهرستان های شمالی فوت کرده است. موردی از فوت اساتید در دانشگاه نداریم.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
7 روز پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
1 هفته پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
1 ماه پیش