برنامه مهاجرتی جدید کانادا با آیلتس پایین تر و مدارک کمتر

 برنامه انتخاب شهری، برنامه مهاجرتی جدید کانادا:
‌ برنامه انتخاب شهری کانادا یا (MNP) Municipal Nominee Program برنامه مهاجرتی جدید است که از طرف دولت آقای جاستین ترودو نخست وزیر کانادا معرفی شده است. این برنامه به اتاق‌های بازرگانی و شوراهای صنفی محلی اجازه میدهد مهاجران دائمی را مستقیما تحت پوشش خود قرار بدهند.

کانال تلگرامی اخبار مهاجرت و روشهای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای جهان

 پیشینه این برنامه:
قبل از شیوع و گسترش ویروس کرونا، وزیر مهاجرت، آقای مندیچینو ، اظهار داشتند که اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در مرحله اولیه مشاوره عمومی برای برنامه انتخاب شهری کانادا MNP است. که متاسفانه شیوع کرونا، این طرح‌ را متوقف کرد؛ ولی MNP در نهایت، مطمنا دوباره برقرار می شود.

همچنین وی بیان کرد که برای حمایت از مهاجرت و رشد اقتصادی درسراسر مناطق اتلانتیک، برنامه پایلوت مهاجرت اتلانتیک به صورت دائمی اجرا میشه که حداقل ۵۰۰۰ موقعیت جدید به این دو برنامه اختصاص میدهند.

بیشتر بخوانید:
مهاجرت به کانادا
اپلای در آمریکا یا کانادا؟
وزیر مهاجرت: به کانادا بیایید
برنامه های کانادا برای پذیرش دانشجویان بین المللی در سال 2020


شرایط اولیه این برنامه:
 موضوع اصلی در طرح این برنامه ، تعیین نحوه انتخاب شهرهای شرکت کننده توسط IRCC می باشد. خلاصه بخواهیم به طور دقیق تر توضیح دهیم از کلان شهرها و شهرهای پرجمعیت، فرصت مشارکت در MNP را دارند. اما IRCC احتمالا استان‌های آتلانتیک و مناطق شمالی و کم جمعیت را به خاطر شرکت در پایلوت مهاجرت آتلانتیک، در این طرح شرکت نمی دهند . بنابراین انتخاب شهرهای MNP را به استان‌های بریتیش کلمبیا، آلبرتا ، ساسکاچوان ، منیتوبا و انتاریو محدود میکند.

 شرایط انتخاب افراد توسط MNP:
براساس سن، تحصیلات، مهارت‌ زبان‌های رسمی، تجربه کاری و داشتن تحصیلات، تجربه کاری یا خانواده ساکن در این مناطق... این برنامه با اقامت دائم می باشد.

 رمز موفقیت MNP ، در اطمینان از رعایت معیارهای انتخابی این برنامه است ؛ معیارهایی که در عین انعطاف پذیری، به اندازه کافی خیلی سخت‌ می باشند. یکی از این ریسک‌ها قرار دادن معیارهایی مانند نیاز به پیشنهاد شغلی و برنامه مشخص زندگی و کار برای واجد شرایط بودن در MNP، که البته چنین شرایطی می‌تواند جذب تعداد کافی از متقاضیان واجد شرایط را سخت تر کند. برنامه‌های فعلی دولت فدرال مثل برنامه انتخاب استانی (PNP) ۶۰۰ امتیازی، باعث درک بهتر ما از شرایط جذب برنامه MNP ، میشود.

 

1 دیدگاه

  • ساناز فرقه
    1399-04-24 12:48:02
    چه شرايطي بايستي دارا باشم جهت شركت در اين برنامه ؟

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
5 ماه پیش

با سلام
جهت اقدام جهت اخذ اقامت ده ساله دبی چه باید کرد؟ممنون میشوم پاسخ دهید
5 ماه پیش

با سلام،‌ من کارم مهندسی نرم‌افزاره و حدود ۵ سال تو ایران سابقه کاری دارم. مدرک کارشناسی ارشدم رو هنوز نگرفتم و ترم ۵ هستم. میخواستم بدونم اگه بخوام ویزای کاری بگیرم(تو هلند)، بدون داشتن کارت پایان خدمت امکانش هست یا نه؟
سپاس
6 ماه پیش