ایجاد برخی تغییرات در برنامه ی مهاجرتی استان کبک

روز گذشته، وزیر جدید مهاجرت کبک برخی تغییرات که در برنامه ی مهاجرتی این استان ایجاد خواهد شد را تشریح کرد. این برنامه به دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی موقت که در استان مستقر هستند، اجازه می دهد تا با هدف اخذ اقامت دائم، گواهی دریافت کنند.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

به گفته ی نادین ژیرو، دانشجویانی که از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ فارغ التحصیل شوند، می توانند برای PEQ اپلای کنند و دانشجویانی که در سال جاری فارغ التحصیل شوند، با همان قانون قبلی با آنها برخورد می شود. همچنین حداکثر سه ماه از دوره ی کارآموزی دانشجویان به عنوان سابقه ی کار آنها در نظر گرفته می شود.

بیشتر بخوانید:
اپلای در آمریکا یا کانادا؟
وزیر مهاجرت: به کانادا بیایید
برنامه های کانادا برای پذیرش دانشجویان بین المللی در سال 2020


کاهش سابقه ی کار کارکنان موقت از ۳۶ به ۲۴ ماه یکی دیگر از تغییرات اعمال شده در برنامه ی مهاجرتی استان کبک به شمار می رود. شماری از انجمن های دانشجویی با این تغییرات مخالف هستند و می گویند دولت در مسیر اشتباهی گام برمی دارد.

همچنین آنها اظهار می کنند که این تغییرات، برنامه ی زندگی آنان را به شکل قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد.

این تغییرات برای برخی از فعالین عرصه ی کسب و کار نیز نگرانی هایی را ایجاد کرده است. آنها بر این باور هستند که این تغییرات باعث می شود شماری از کارگران موقت و یا کسانی که واجد شرایط نیستند، از استان خارج شوند.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین سایت پرمحتوا ویکی گرام.

ببخشید در مورد بورسیه ها در قسمت شرایط  بعضی از بورسیه ها نوشته داشتن مدرک زبان ولی در بعضی ها نوشته مهارت داشتن در زبان.میخواستم بدونم بین این دو شرط تفاوتی وجود داره؟یعنی در همه ی بورسیه ها باید مدرک ربان فرستاده بشه یا نه؟

و اینکه برای پزشکان عمومی امکان تحصیل در مقطع Phd در خارج از کشور وجود داره؟ و اگر وجود داره نیازی به تطبیق مدارک هست یا فقط ارسال مدارک کافیه؟

تشکرفراوان
3 روز پیش

سلام آیا در حال حاضر دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در ایران وجود داره؟
4 روز پیش

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
1 ماه پیش