آماده شدن اکثر کانادایی‌ها برای بازنشستگی

موسسه ی پس انداز و بازنشستگی مونترال با بودجه ی موسسه گلوبال ریسک بازنشستگی تحقیقی کرده است که نشان می دهد ییش از ۸۰ درصد کانادایی ها که در سنین ۲۵ تا ۶۴ سالگی قرار دارند برای بازنشستگی آماده شده اند و اکثریت قریب به اتفاق آن ها مهیای این امر هستند.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

این گزارش که تحلیلی از نظرسنجی میان ۱۸.۵۲۸ خانوار کانادایی است نشان می دهد که این مسئله میان  این گروه ها رایج تر است: قشر متوسط رو به پایین جامعه از نظر وضعیت مالی و همچنین کسانی که روی پاداش بازشتگی برنامه‌ دارند. در مقابل چشم اندازها نشان دهنده ی نگرانی های بسیار برای زیرمجموعه ای از طبقه ی مرفه وجود دارد که مقرری بازنشستگی ندارند. اگرچه به نظر می رسد طرح حقوق بازنشستگی کانادا و کبک اصلاحات بیشتری برای این گروه در نظر گرفته است.
.
هدف این پژوهش سه گروه جمعیتی بود: خانواده های شاغل با درآمد کمتر از ۲۵۰.۰۰۰ دلار در سال؛ خانواده های بازنشسته با درآمد کمتر از ۲۵۰.۰۰۰ دلار در سال؛ و افرادی که درآمد سالانه ی آن ها از ۲۵۰.۰۰۰ دلار بیشتر است. جمعیت نمونه ی این برای گروه اول ۱۰.۷۸۹ خانوار بود_ سن این افراد که از ۶۵ سال کمتر است بازنشسته نیستند و کمتر از ۲۵۰.۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند. پس از اعمال فیلترهای گوناگون سرانجام ۶.۶۰۱ خانوار انتخاب شدند.
بازنشستگی در کانادا- wikigeram.jpg
در این پژوهش از روش استوکلاستیک برای محاسبه ی درآمد نیز رونمایی شد که قرار است این موسسه در آینده ی نزدیک در دسترس عموم قرار دهد. در مورد سایر گروه ها نیز این محاسبه اعمال شد. نتیجه ی تحقیق به این صورت است که اکثریت خانوارهای کانادایی برای بازنشستگی قاطع هستند. گروه بسیار کوچکی با نتایج وخیمی رو در رو هستند در حالی که جمعیتی بالغ بر ۳۵ تا ۶۵ دصد برای بازنشستگی آماده می شوند و تنها ۱۸ درصد خانوارها شانس کمتری نسبت به ۸۰ درصد مابقی برای مهیا کردن شرایط دارند.

➕ بیشتر بخوانید:
معادل مدارک تحصیلی ایران در کشور کشور کانادا برای مهاجرت
شاغلان این مشاغل زودتر در  کشور کانادا استخدام می‌شوند

مشاغل پر تقاضا با بالاترین میزان پرداختی در کشور کشور کانادا در سال 2020
کشور کشور کانادا پس از کووید-‏‏19 فرصت های شغلی بیشتری در اختیار مهاجران قرار میدهد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش