درگذشت استاد فیزیک دانشگاه امیرکبیر بر اثر کرونا / آمار کارمندان و دانشجویان مبتلا

به گزارش ویکی گرام، معاون دانشجویی امیرکبیر از ابتلای ۶ نفر از دانشجویان این دانشگاه به کرونا در شهرهای خودشان خبر داد و گفت: چندی پیش یکی از اساتید دانشکده فیزیک در اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

سیاوش خرسندی اظهار کرد: دفتر طرح و برنامه یک پایشی را به صورت مجازی از دانشجویان دانشگاه انجام داده تا در جریان حال و احوالات آن ها قرار بگیرد. یکی از سوالات مطرح شده در این پایش، این است که آیا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند یا خیر؟

وی افزود: براساس آخرین اطلاعاتی که دارم، داده و پاسخ های زیادی از سوی دانشجویان جمع آوری نشده است؛ فکر می کنیم در این خصوص یک مقاومت اجتماعی وجود دارد و دانشجویان دوست ندارند اظهار نظری در این باره داشته باشند.

معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با بیان این مطلب که آماری که در اختیار داریم قابل اتکا نیست، خاطرنشان کرد: البته الزام حقوقی هم در این رابطه وجود ندارد که دانشجویان حتما ابتلا به این ویروس را گزارش کنند.  خرسندی ادامه داد: تنها آماری که در دست داریم این است که نزدیک به ۶ نفر از دانشجویان با اعلام اینکه مشکل کرونا داشته اند، برای حذف ترم اقدام کرده اند؛ البته ممکن است تعداد بیشتر بوده باشد اما شاید گزارش نکرده اند.

وی بیان کرد: البته طبق مصوبه هیات دولت، کارمندان و اساتید باید ابتلا به این ویروس را حتما گزارش کنند. در همین رابطه ۱۰ نفر از پرسنل دانشگاه اعلام کرده اند یا خودشان یا اقوام درجه یک آن ها به این ویروس مبتلا شده اند. خوشبختانه در میان کارمندان، مورد فوتی نداشته ایم. معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر افزود: اما متاسفانه چندی پیش یکی از اساتید دانشکده فیزیک بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

بیشتر بخوانید:
انتقال دانشجویان شاغل در دانشگاه‌های خارجی به کشور نگران‌کننده است
پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه شهید بهشتی تمدید شد/ اضافه شدن رشته های جدید
داوطلبان خواستار تعویق تمامی کنکور‌های سراسری / آیا تعویق چند باره کنکور امکان پذیر است؟

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش