چگونه هزینه های اپلای را کم کنیم؟

میدانیم که یکی از دغدغه هایی که بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج دارند هزینه های اپلای است. یعنی حتی اگه بتوانید پذیرش با فاند بگیرید باز هم قبل از آن باید کلی هزینه کنید تا بتوانید پذیرش بگیرید.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید 

با گران شدن نرخ دلار و نوسانات ارزی در این مطلب توضیح مختصری برای کم کردن هزینه ها را برای شما مطرح کنیم تا شاید در این شرایط سخت کمکی کرده باشیم.

متاسفانه برخی از هزینه ها الزامی است و باید پرداخت کرد، مانند هزینه تافل و آیلتس و یا هزینه وقت سفارت و سفر به کشور همسایه. اما هزینه های دیگری هم هستند که میتوان با دقت مبلغ آنها را کاهش داد.

یکی از این راهها اینست که امتحانات آزمایشی تافل و آیلتس بسیاری در ایران برگزار میشود که خیلی ارزانتر و کم هزینه تر از از امتحان اصلی است و توصیه میکینم حتما شرکت کنید که مجبور نشوید برای کسب نمره بهتر چندیدن بار امتحان دهید و هزینه بیشتری را متحمل شوید.

هم تافل و هم جی آر ایی به چهار دانشگاه رایگان نمره شما را ریپورت میکنند (شما برای هر دانشگاهی که اپلای میکنید باید نمرات زبان خود را  گزارش کنید).

برای اینکه از این ۴ ریپورت رایگان حداکثر استفاده رو کرده باشید سعی کنید حتما قبل از آن با اساتید مکاتبه کرده باشید و دانشگاهی را انتخاب کنید که جوابهای نسبتا خوبی از اساتید گرفته باشید. این نکته را هم بیان کنیم که انتخاب آن چهار دانشگاه نهایتا تا روز امتحان امکان دارد و برای همین است که انتخاب دانشگاه سخت تر میشود. شما با این کار میتوانید برای هر دانشگاهی حدودا ۴۵ دلار کمتر هزینه کنید.
هزینه های تحصیل در خارج-wikigeram.png
علاوه بر این برخی از دانشگاه ها وجود دارند که قبول می‌کنند شما به صورت غیر رسمی نمره خود را زمانی که اپلیکیشن پر میکنید آپلود کنید. برخی دیگر از دانشگاه ها اپلیکیشن فی رایگان دارند مانند: 

Drexel
Michigan tech
Wayne State University
Case Western reserve University

همچنین شما میتوانید به مسئول پذیرش دانشگاهی که دوست دارید اپلای کنید ایمیل بزنید و شرایط سخت اقتصادی، وضعیت دلار، سخت بودن حتی نوع پرداخت خود را توضیح بدیهد‌ تا شاید برای شما به اصطلاح ویو کردن و رایگان شد.

سعی کنید که برای ایمیل زدن منطقی باشید، کپی پیست به همه ایمیل نزنید و اگه تا حدی از پس هزینه ها برمیاید بهتر است این کار را نکنید چرا که واقعا با توجه به این قیمت های دلار شاید واقعا کسانی دیگر نتوانند از پس هزینه ها بر بیایند.

خلاصه اینکه زمانی ایمیل بزنید که به هیچ وجه نتوانید هزینه ها را پرداخت کنید و همین باعث بشود که دانشگاه ها بداند چه کسانی که مشکل مالی بزرگی دارند و هزینه های آنها را کاهش دهند.

➕ بیشتر بخوانید:
 آیا داشتن مقاله isi برای اپلای و فاند ضروری است؟
بررسی محدودیت سنی برای اپلای در کشورهای خارجی
شرط معدل برای اپلای و اخذ پذیرش در کشور های مختلف
بهترین زمان برای شروع مکاتبه و ایمیل زدن به اساتید برای اپلای

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش