کمبود کارگران ماهر و نیمه ماهر در صنایع کشاورزی و غذایی در کانادا

برای سالیان متمادی کانادا با کمبود کارگران ماهر و نیمه ماهر در صنایع کشاورزی و غذایی روبروست. صنایعی که بالغ بر 110 بیلیون دلار فقط فروش داخلی دارند و تقریبا بالغ بر 65 بیلیون دلار درآمد از طریق صادرات را به اقتصاد کانادا تزریق میکند. از هر هشت نفرشاغل در کانادا یکنفر در این صنعت مشغول به کار است. کمبود نیروی متخصص به میزان قابل توجهی رشد این صنعت را تحت تاثیر قرار داده است.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

بر اساس گزارش تهیه شده در سال 2014 کسری نیروی کار در این صنعت از 25000 موقعیت خالی شغلی حکایت میکرده است. بدین دلیل جهت تامین نیروی کار مورد نیاز در طی سالهای اخیر دولت به صدور مجوز کار برای کارگران موقت خارجی رو آورده است. بطوریکه در حال حاظر از هر 10 نفر کارگر موقت خارجی در کانادا یک نفر در صنعت کشاورزی مشغول به کار است.

بسیار از کارگران کانادایی علاقه مند به کار در این صنعت به علت سنگینی کارو ساعات طولانی آن نمی باشند. از طرفی دیگر معمولا کارها فصلی میباشند و کارگران کانادایی طالب کارهای دایم هستند.
کشورهای دیگر همانند انگلستان، استرالیا و ایالات متحده نیز با این مشکل روبرو میباشند.
صنایع کشاورزی و غذایی در کانادا- wikigeram.jpeg
بدین دلیل طی سه سال آینده کانادا سالانه تعداد 2750 مهاجر به همراه افراد خانواده وابسته شان تحت یک برنامه آزمایشی سه ساله برای کار در صنایع کشاورزی و غذایی خواهد پذیرفت با علم بر اینکه پذیرش این تعداد مهاجر هنوز تامین کننده نیروی کار لازم نیست. ولی به هر حال معرفی این برنامه آزمایشی شروع ارزشمندی است. در این برنامه الویت جذب نیرو به روی صنایع گوشتی ، پرورش و نگهداری طیور و حیوانات، محصولات گلخانه ای، تولید قارچ و پرورش گل گذاشته شده است.

بدیهی است این برنامه آزمایشی گامی موثر درفعال کردن صنعت برای دستیابی به نیروی کار با ثبات تر، کاهش کمبود کارگران و به حمایت از رشد اقتصادی کانادا کمک می کند.

کانادا در نظر دارد با این اقدام فروش داخلی را به میزان 140 بیلیون دلار و صادرات خود را در این صنایع به 85 بیلیون در سال افزایش دهد.

➕ بیشتر بخوانید:
معادل مدارک تحصیلی ایران در کشور کشور کانادا برای مهاجرت
شاغلان این مشاغل زودتر در کشور کشور کانادا استخدام می‌شوند

مشاغل پر تقاضا با بالاترین میزان پرداختی در کشور کشور کانادا در سال 2020
کشور کشور کانادا پس از کووید-‏‏19 فرصت های شغلی بیشتری در اختیار مهاجران قرار میدهد

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش