اگر صبح ها دیر از خواب بیدار می شوید، این 8 شغل برایتان عالی است!


زمانی که در دانشگاه مشغول به تحصیل هستید، اهمیت ندادن به ساعت 7 صبح کار ساده ای است. حتی اگر ساعت 9 صبح لکچر داشته باشید، احتمالا تا ساعت هشت و نیم در تختخواب می غلتید.
البته، این موضوع بدلیل تنبلی ذاتی شما نیست، بلکه به این دلیل است که ساعت بیداری طبیعی در نوجوانان و جوانان 9 صبح  است.
متاسفانه با پایان دوره تحصیل در دانشگاه، با این حقیقت مواجه می شوید که ساعت 7 صبح زمانی است که اکثر افراد بیدار می شوند تا کار خود را در یک شیفت هشت ساعتی از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر آغاز کنند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای زود بیدار شدن و حضور در یک لکچر صبحگاهی مشکل دارید، پس صبح زود بیدار شدن، آنهم پنج روز در هفته، برایتان جذاب نخواهد بود.
 

خوشبختانه، این شرط برای تمام مشاغل ضروری نیست. در قسمت زیر در مورد مشاغلی صحبت خواهیم کرد که ساعات کاری متفاوتی دارند
 

معلم خصوصی:

معلم های خصوصی معمولا بعد از ساعات مدرسه، آخر هفته ها و یا بصورت آنلاین کار می کنند و می توانند ساعات کاری خود را تنظیم کنند، که معمولا بعدازظهرها یا عصرهاست. این شغل به تحصیلات آکادمیک در زمینه موضوعی نیاز دارد که می خواهید تدریس کنید. بسته به موضوع، تجربه، سطح و توانایی تدریس می توانید به ازای هر ساعت درآمدی معادلی 20 تا 50 پوند (28 تا 70 دلار آمریکا) داشته باشید.  روزنامه نگار:

روزنامه نگاران باید مطالب خود را تا زمان مشخص شده ارائه دهند. معمولا روزنامه نگارانی که برای روزنامه های صبح مطلب تهیه می کنند، باید از اتفاقات هر روز عصر تا صبح روز بعد خبر آماده کنند.
این شغل به مهارت بالایی بویژه توانایی بالا در زمینه مهارت های نوشتاری، ابتکار عمل بالا، ذوق و قریحه و همچنین خونسردی در شرایط پر استرس و پر فشار نیاز دارد.
میزان درآمد این شغل از حدود 12000 پوند (16759 دلار آمریکا) شروع می شود و به 80000 پوند (111726 دلار آمریکا) و حتی بیشتر نیز می رسد. استند آپ کمدین:

اگر خود را فردی بامزه و شوخ می دانید، استعداد استند آپ کمدین بودن را دارید. کمدین ها معمولا عصرها کار می کنند، گرچه، اگر واقعا می خواهید از این توانایی تان درآمد کسب کنید، زمانی که اجرا ندارید باید در مورد اتفاقات روزمره مطلب بنویسید و چندین بار آنها را تمرین و اجرا کنید. تنها با انتخاب این حرفه بعنوان یک شغل و بدون تمرین نمی توانید به موفقیت برسید. اکثر کمدین ها برای خودشان کار می کنند و این امر تا حدودی ریسک دارد و در ابتدای کار شما را با چالش هایی مواجه خواهد کرد. بسیاری از کمدین ها درآمدی بین 10000 تا 100000 پوند (13966 تا 139657 دلار آمریکا) در سال دارند 

متصدی بار:

پیدا کردن شغلی متناسب با مدرک دانشگاهی بسیار عالی است، اما کار کردن بعنوان متصدی بار برای افرادی که صبح ها نمی توانند زود از خواب بیدار شوند بسیار مناسب خواهد بود. میزان درآمد این شغل بسته به مکانی که در آن کار می کنید متفاوت است، اما متوسط آن در انگلستان حدود 15000 پوند (20949 دلار آمریکا) در سال  خواهد بود. یک متصدی بار خوب، بسیار منضبط، اجتماعی و در حرفه خود ماهر و توانمند است.

گارسون:

این شغل برای یک فارغ التحصیل دانشگاه شغل مرسومی نیست، اما می تواند گزینه مناسبی باشد تا زمانی که شغل مناسب خود را پیدا کنید. ساعات کاری یک گارسون در زمان وعده های غذایی است. رستوران هایی که ناهار و شام سرو می کنند، معمولا از اواسط روز مشغول به کار می شوند، در نتیجه باید نزدیک ظهر در محل کار خود حاضر باشید. درآمد احتمالی در انگلستان در حدود 14000 پوند (19552 دلار آمریکا) در سال  است.


مامور انتظامات:

ناظران یا ماموران انتظامات، مسئولیت بررسی مناسب بودن شرایط افرادی را دارند که می خواهند به مکان هایی مانند کافه ها، بارها و کلوب های شبانه وارد شوند، و نظم و امنیت مردم را در این مکان ها نیز تامین می کنند. از آنجایی که چنین مکان هایی معمولا از اواخر شب تا اوایل صبح باز هستند، ساعت کاری این افراد نیز در این بازه زمانی خواهد بود. درآمد این شغل حدود 10 پوند (14 دلار آمریکا) به ازای هر ساعت کار است.

نانوا:

اگر استعداد و توانایی پختن غذاهای خاص را در آشپزخانه دارید، یا عاشق پختن نان، کیک و شیرینی هستید، می توانید این استعداد و علاقه را به یک حرفه رسمی تبدیل کنید. نانواهایی که در نانوایی مشغول بکار هستند، معمولا صبح زود کار خود را آغاز می کنند. اما نانواهایی که انواع نان و شیرینی را به مشتریان می فروشند اغلب از عصر تا شب کار می کنند، زیرا محصولات آنها از صبح برای ارائه به مشتریان آماده شده است.
در حقیقت، تا بحال شنیده نشده است که یک نانوا از ساعت 8 شب تا 5 صبح کار کند! میزان درآمد بسته به تجربه فرد متغیر است، اما افراد ماهر و با تجربه درآمدی در حدود 30000 پوند (41897) در سال دارند.نویسنده مستقل:

درآمد این افراد ثابت نیست، اما از نظر شرایط کاری، زمان و محل کار آزادی عمل و راحتی زیادی دارند. برای این شغل باید توانایی و مهارت کافی در نوشتن و ارائه مطالب در زمان تعیین شده را داشته باشید. البته این توانایی تا حدودی مشابه توانایی های لازم برای تحصیل در دانشگاه است. علاوه بر این، باید زمان زیادی را در شبکه های مختلف صرف کنید تا بتوانید موارد و موضوعات مناسب برای نوشتن را قبل از سایر رقبا پیدا کنید و در مورد آنها مطلب بنویسید.
فرصت های شغلی بسیاری در زمینه نویسندگی مستقل وجود دارند، از کپی- ویرایش مطالب و نویسندگی تخصصی گرفته تا مواردی که کمی غیرمعمول تر  هستند.
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت من میخوام به آلمان مهاجرت کنم.
3 سال پیش

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
3 سال پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
3 سال پیش