اشتباهات رایج در آزمون آیلتس (IELTS)

نخواندن دقیق دستورالعمل سوالات
اولین اشتباه در IELTS می تواند نخواندن دقیق دستورالعمل سوالات باشد.به عنوان مثال در آزمون لیسنینگ در اکثر قسمت های آزمون می بینید که نوشته No More Than Three Words این به این معناست که پاسخ شما به سوالات باید در قالب 3 لغت صورت بگیرد اگر شما 4 لغت بنویسید و پاسخ شما هم صحیح باشد باید بگویم که این پاسخ اشتباه محسوب می شود، پس همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که به دستورالعمل سوالات با دقت بیشتری توجه نمایید. زمانی که نیاز دارید دو پاسخ به یک سوال دهید و در دستورالعمل نوشته شده که بیشتر از 3 لغت نباید به سوالات پاسخ دهید حتما بین پاسخ دوم و اولتان پرانتز قرار دهید با این کار به تصحیح کننده این پیام را می دهید که فقط یکی از این پاسخ ها را هرکدام که صحیح باشد را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب نماید. 

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

خارج از موضوع نوشتن در Writing IELTS
 زمانیکه شما موضوع Writing را به طور دقیق درک نمی کنید این می تواند به دلیل استرس و ترس از دست دادن زمان باشد در نتیجه کاملا خارج از موضوع می نویسید،نوشته شما از لحاظ ساختاری و گرامری فوق العاده است و تعداد کلمات زیادی استفاده کرده اید همه چیز آماده است که نمره 8 را بگیرید اما روز اعلام نمرات با کمال تعجب نمره 5 را کسب می کنید،بله شما خارج از موضوع نوشته اید پس حتما موضوع Writing را با دقت بخوانید کلمات کلیدی آن را با دقت انتخاب کنید، مشخص کنید که موضوع Writing دقیقا شامل چند بخش می باشد و هنگام نوشتن مطمئن شوید به تمام قسمت های موضوع Writing به دقت پاسخ داده اید. توصیه من به دانشجویانم همیشه این است که به جای اینکه سریع شروع کنند به نوشتن 5 دقیقه به موضوع توجه کنند موضوع را موشکافی کنند و مطمئن شوند هر موضوع شامل چند بخش است و در Writing خود دقیقا همان چیزی را که موضوع برای آنها مشخص کرده پاسخ دهند این پنج دقیقه در Writing شما بسیار مهم است پس عجله را کنار گذاشته و دقیق به موضوع فکر کنید تا مبادا گرفتار این اشتباه در IELTS شوید.

تلفظ اشتباه کلمات در Speaking
سومین اشتباه در IELTS تلفظ اشتباه کلمات در آزمون Speaking IELTS می باشد. IELTS یک آزمون بین المللی است درنتیجه با طیفی از مردمان با زبان های مختلف سروکارداریم هر کدام با لهجه های مختلفی زبان انگلیسی را صحبت می کنند، یکی با لهجه هندی و یکی با لهجه فارسی. همه این موضوعات در آزمون IELTS در نظرگرفته شده است بر خلاف این فکر اشتباه که هرکسی که دارای لهجه انگلیسی نباشد در روز آزمون Speaking نمره خوبی کسب نمی کند باید خدمت شما عرض کنم داشتن لهجه غیرازانگلیسی در روز آزمون مشکلی نیست تنها چیزی که پذیرفته شده نیست تلفظ اشتباه کلمات می باشد،پس سعی کنید کلمات را شمرده و به صورت کامل با رعایت استرس دقیق برروی حروف لغت ادا کنید.

پاسخ ندادن به تمام سوالات
پنجمین اشتباه در IELTS پاسخ ندادن به تمام سوالات است. توجه داشته باشید که آزمون IELTS نمره منفی ندارد درنتیجه سعی کنید به تمام سوالات پاسخ دهید حتی اگر مطمئن نباشید که پاسخ یک سوال دقیقا چه می باشد سعی کنید پاسخ سوالات را حدس بزنید. حدس زدن نیز آداب خاص خود را دارد که به زودی تیم تولید محتوای تخصصی IELTS سرزمین دانش محصولی را در این زمینه برای شما دوستان عزیز تولید می کند. به امید اینکه گرفتار اشتباه در IELTS نشویم و به امید کسب نمرات عالی برای تمام دوستان عزیزم. در صورت داشتن هرگونه سوال لطفا با ما در تماس باشید.

تکرار سوالات مانند طوطی
چهارمین اشتباه در IELTS که بیشتر در آزمون Speaking IELTS رخ می دهد تکرار سوال هنگام پاسخ دادن می باشد به عنوان مثال اگر فرد مصاحبه کننده از شما بپرسد بهترین بازیگر سینما در تمام  زمان ها به نظرشما کیست؟ و شما در پاسخ دقیقا مثل طوطی سوال را تکرار می کنید و میگویید: بهترین بازیگر سینما در تمام زمان ها مرلین مولرو می باشد و این باعث می شود که شما این پیام را به مصاحبه کننده منتقل کنید که دامنه لغات IELTS شما بسیار پایین می باشد و ناخودآگاه نمراتی از شما کم میشود به جای این کار می توانید بگویید: من عاشق سینما هستم و به نظر من، معجزه بازیگری که همیشه نامش ماندگار است مرلین مولرو می باشد. ببینید در این پاسخ شما تمام لغاتی را که بلد بودید به رخ فرد مصاحبه کننده کشیدید و به او این پیام را منتقل کردید که دایره لغات شما بسیار زیاد است و مسلما نمره خوبی را کسب خواهید کرد. همین مساله در آزمون Writing شما نیز مصداق دارد مخصوصا در پاراگراف Introduction که اولین پاراگراف هست سعی کنید دقیقا موضوع Writing را در این پاراگراف تکرار نکنید و از خلاقیت خود استفاده کنید و کلمات مترادف را استفاده کنید مثلا به جای لغت "مردم "از انسان ها،افراد،شهروندان استفاده کنید این باعث می شود که پاراگراف Introduction شما صرفا یک کپی از موضوع نباشد.

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش