دنیای ماشین‌های برقی و افزایش تقاضای نفت در سال ۲۰۳۰

 

بی‌پی پیش‌بینی می‌کند تعداد ماشین‌های برقی در جاده تا سال ۲۰۴۰ به صدوبیست میلیون برسد.
 

◾️ بریتیش پترولیوم می‌گوید درخواست نفت در دهه ۲۰۳۰ به اوج خود می‌رسد در حالی‌که تعداد ماشین‌های برقی ۱۰۰ برابر می‌شود. انتظار می‌رود در دهه ۳۰ این تعداد یک سوم ماشین‌های موجود در جهان را تشکیل بدهد.

◾️این شرکت در گزارش سالانه چشم‌اندازی که منتشر کرده پیش‌بینی‌های کارشناسان تا سال ۲۰۰۴ را ارائه کرده است.

◾️باب دادلی، مدیر عامل شرکت نفت و گاز بی‌پی می‌گوید: «رشد روزافزون انرژی‌های تجدید‌پذیر منجر به ترکیب متفاوتی از سوخت خواهد شد. منابع انرژی متنوع  یک بازار چالش برانگیز ایجاد خواهد کرد اما اجازه ندهید کاهش قیمت نفت اخیر شما را گول بزند. تمرکز بر کارایی، اطمینان و نظم رمز ماندن ماست.»

◾️بریتیش پترولیوم معتقد است که پیشرفت سریع اقتصادهای کشورهای در حال توسعه باعث افزایش تقاضای انرژی خواهد شد. این شرکت بر این باور است که تا سال ۲۰۴۰، چین و هند در نیمی از افزایش تقاضای انرژی نقش خواهد داشت.
 

بی‌پی پیش‌بینی می‌کند تعداد ماشین‌های برقی در جاده تا سال ۲۰۴۰ به ۱۲۰ میلیون برسد. این تعداد حدود ۱۰۰ برابر ماشین‌های برقی در سال ۲۰۱۸ است.
 

◾️اما با این رشد امیدوار کننده تعداد ماشین‌های برقی، گزارش بی‌پی نشان می‌دهد که انتشار کربن تا ۱۰ درصد تا سال ۲۰۴۰ بیشتر می‌شود. متاسفانه این میزان انتشار گاز کربن بالاتر از سناریویی است که دانشمندان محیط زیست می‌گویند برای غلبه بر تغییرات اقلیمی لازم است.

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش