لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۲۱- ۲۰۲۰ در هندوستان و مالزی

به گزارش ویکی گرام، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت جدیدترین دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای ورودی‌های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ را منتشر کرد. فهرست دانشگاه های خارج از کشور مورد تایید وزارت بهداشت با بررسی­‌های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه ­بندی معتبر بین­ المللی Times ،QS و Shanghai به منظور اطلاع ورودی‌های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ در رشته­‌های مرتبط با علوم پزشکی و بر اساس رای صادره در دویست و چهل و چهارمین جلسه شورایعالی ارزشیابی مدارک دانش­ آموختگان خارج از کشور، اعلام شده است.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

این فهرست لیست سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفاً دانشگاه‌های موجود در این فهرست جهت ادامه تحصیل مورد تایید وزارت بهداشت هستند.در ادامه درباره دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت هند و مالزی به شما اطلاعاتی بدهیم. دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت درهند و مالزی  2020-2021 عبارتند از:

لیست دانشگاه های هندوستان مورد تایید وزارت بهداشت
تحصیل پزشکی در هندوستان در سال 2019 یکی از بهترین گزینه های تحصیل در خارج برای گروه پزشکی است که بسیار مورد توجه ایرانیان قرار می گیرد. تحصیل پزشکی بدون نیاز به مدرک زبان، تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی، تحصیل پزشکی با هزینه های پایین، هند را به مقصدی ایده آل برای علاقه مندان به رشته های پزشکی تبدیل کرده است که با داشتن دانشکده های پزشکی در سطح جهانی توانسته هر ساله دانشجویان زیادی را از همه جای دنیا علی الخصوص دانشجویان آسیایی (ایرانی) و حتی اروپایی ها را نیز جذب نماید. برای ورود به رشته های پزشکی می بایست ابتدا از کالج های هندوستان شروع به تحصیل کرد. 

دانشجویان می توانند در دوره های مختلف مانندMBBS ،MS ،BDS ،MD ،MDS و غیره مشغول به تحصیل شوند. در اکثریت دانشکده های پزشکی که توسط دولت مرکزی تاسیس شد از سال 1980 با ایجاد تعداد بسیاری از کالج های خصوصی در سراسر هند توانسته اند کیفیت و استاندارد موسسات پزشکی را با همکاری شورای پزشکی هند در حال حاضر به 273 دانشکده پزشکی در هند که ظرفیتی برابر با 31،298 دانشجو را دارا باشد.

۱. دانشگاه الیگار مسلمان Aligarh Muslim University
۲. All India Institute Med Sciences New Delhi
۳. دانشگاه باناروس هندو Banaras Hindu University
۴. دانشگاه جوادپور Jadavpur University
۵. Jamia hamdard, new delhi فقط داروسازی و طب سنتی
۶. Manipal Academy of higher education
۷. دانشگاه پنجاب Panjab University
۸. دانشگاه دهلی  University of Delhi

لیست دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت بهداشت
مالزی واقع شده در جنوب شرقی آسیا که از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و دارای دانشگاه های بسیار پیشرفته و بزرگی می باشد که مدارک آن ها در سراسر جهان شناخته شده و دارای اعتبار می باشد.از جمله رشته های بسیار پرطرفدار در دانشگاه های مالزی پزشکی و دندانپزشکی می باشد که همه ساله افراد بسیاری از سراسر جهان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی به این کشور پیشرفته و مدرن مهاجرت می کنند.

تحصیل پزشکی در مالزی بسیار پرطرفدار و رقابتی می باشد و تحصیل در این رشته پرطرفدار 5 تا 6 سال به طول می انجامد که به سه مرحله اصلی تقسیم می شود: مرحله اول شامل دو سال اول تحصیل می باشد که شامل آموزش یکپارچه دروس مربوط به پزشکی می باشد. مرحله دوم شامل سال سوم تحصیلی می باشد که دانشجویان دروس تخصصی تر را می گذرانند و مرحله سوم تحصیل پزشکی در مالزی که شامل سال چهارم و پنجم می شود دانشجویان مشغول گذراندن مهارت های بالینی و دوره کارآموزی در رشته های مختلف بالینی می شوند. در حال حاضر 21 دانشکده پزشکی خصوصی و دولتی در مالزی تاسیس شده که همگی دارای اعتبار بین المللی می باشند و از سوی هیئت اعتبار بخشی ملی و شورای پزشکی مالزی تایید شده و مجوز رسمی دریافت کرده اند.

۱. University Kebangsaan Malaysia
۲. University Malaysia
۳. University Putra Malaysia
۴. University Sains Malaysia (USM)
۵. University Teknologi MARA 

➕ بیشتر بخوانید:
لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۲۱- ۲۰۲۰ در استرالیا
اعلام لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۲۱ - ۲۰۲۰ در ترکیه

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام دوستان عزیز!
من ارشد فلسفه دارم، زبان تدریس کردم، مقاله به زبان انگلیسی و فارسی دارم، یکی از پایان نامه هایم به زبان انگلیسی است. برای دکترا در رشته فلسفه علوم اجتماعی یا فلسفه سیاست در فرانسه امکانس هست. لطفاً راهنماییم کنید!
5 روز پیش