تحصیل بیش از ۳۰۰ دانشجوی بین‌الملل در دانشگاه علامه طباطبائی

به گزارش ویکی گرام، معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی از تحصیل ۳۲۵ دانشجوی بین الملل در این دانشگاه خبرداد.  دکتر غلامرضا لطیفی، معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در گردهمایی دانشجویان بین الملل این دانشگاه گفت: دانشگاه علامه طباطبائی در حال حاضر ۵۰۰عضو هیئت علمی و ۱۶هزار دانشجو در سه مقطع، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین ۳۲۵دانشجوی بین الملل و زبان آموز فارسی دارد که خدمات مختلفی در حوزه خوابگاهی، تغذیه و بهداشت و روان به آنها ارائه می شود تا دغدغه اصلی آنها تحصیل باشد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

حجت الاسلام صادق اکبری اقدم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی نیز در سخنانی خطاب به دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه علامه گفت: قدر حضور خود در ایران را بدانید و با هم در تعامل باشید. به شناخت کشور ایران، ظرفیت ها و فرصت های آن بپردازید و در کنار آن سعی کنید کشور خود را به جامعه ایرانی و دانشجویانی که در همین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، بشناسانید.

اکبری اقدم خطاب به حاضران ادامه داد: فرصت آشنایی با فرهنگ ها، تمدن ها، آیین ها، ارزش ها، هنجارها و هر آنچه که جزو اخلاق والای انسانی محسوب می شود را از دست ندهید. فرهنگ و تمدن مهم است و امیدوارم همه ما در شکل گیری تمدن ها و جامعه بشری با اخلاق و آرمانی، هنجارمند، ارزشمند و جامعه ای که برآمده از یک نوع نگاه علمی، معرفتی است، سهیم باشیم.

در ادامه این گردهمایی، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، با بیان اینکه وجود تکنولوژی های جدید اطلاعات و ارتباطات و آموزش های از راه دور نیاز به حضور فیزیکی در دانشگاه ها را برطرف نکرده است، افزود: حضور در دانشگاه تنها به دلیل کسب اطلاعات علمی در کلاس ها نیست بلکه پیوستن به نهادی است که امکان تعامل دانشجویان و استادان در محافل مختلف اجتماعی و دانشجویی را فراهم می کند و شخصیت دانشجویان، ساختار آگاهی آنها و چگونگی نگرش آنها به علم و شناخت جهان در جریان این ارتباط شکل می گیرد.

وی گفت: دانشگاه علامه طباطبائی جزو پیشتازان تغییر نسل دانشگاهی در ایران و منطقه است و به همین دلیل در مناسبات بین المللی به کانال ارتباطی بسیاری از دانشگاه های کشورهای مختلف بدل شد.

دکتر سلیمی تاکید کرد: دانشگاه علامه طباطبائی بر اساس تقلید از اندیشه های دیگران بنا نشده است به همین دلیل رتبه اول نظریه پردازی را در بین دانشگاه های ایران داریم و سالانه حدود ۴۰نفر از استادان دانشگاه نظریه های جدید خود را در قالب کرسی های نظریه پردازی ارائه می کنند. ما در پی آنیم که هنر، عقلانیت، اندیشه ورزی، تفکر و نظریه پردازی را به دانشجویان بیاموزیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر سلیمی در پایان عنوان کرد: امروز ما نزدیکترین ارتباطات دانشگاهی را با دانشگاه های کشورهای همسایه، برخی از دانشگاه های اروپایی، دانشگاه های شبه قاره هند، دانشگاه های کشورهای آسیای مرکزی و دانشگاه های روسیه داریم و این نشان دهنده این است که طرح و فرهنگ خردورزی، اندیشه خواهی و نظریه پردازی به تدریج جواب داده است.

➕ بیشتر بخوانید:
تغییرات آزمون دکتری در سال های اخیر
جزئیات حذف پایان نامه در دانشگاه آزاد
معیارهای تخصیص اعتبار ویژه پژوهشی و گرنت چیست؟
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام دوستان عزیز!
من ارشد فلسفه دارم، زبان تدریس کردم، مقاله به زبان انگلیسی و فارسی دارم، یکی از پایان نامه هایم به زبان انگلیسی است. برای دکترا در رشته فلسفه علوم اجتماعی یا فلسفه سیاست در فرانسه امکانس هست. لطفاً راهنماییم کنید!
5 روز پیش