دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های اروپایی از سال آینده برگزار می‌شود

به گزارش ویکی گرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از برنامه های آموزشی مشترک بین این دانشگاه و برخی دانشگاه‌ها اروپایی خبر داد و گفت: مهر آینده حدود ۲۰ دانشجوی رشته دندانپزشکی از کشور قبرس به دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهند آمد. دکتر کوهپایه زاده ضمن بیان این مطلب به برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه جذب دانشجویان خارجی اشاره کرد و اظهار کرد: تلاش ما برای جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه بسیار زیاد بوده است و در حال حاضر نیز ۲۰۰ دانشجوی خارجی در رشته‌ها مختلف علوم پزشکی این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و جذب دانشجویان خارجی بیشتر در بخش و ظرفیت‌های خالی دانشگاه اتفاق افتاده است.

 به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

وی در ادامه تصریح کرد: از ۹ کشور همسایه نظیر عراق و افغانستان بیشترین آمار دانشجویان خارجی را داریم و تلاش میکنیم از کشورهای اروپایی نیز بتوانیم دانشجوی خارجی داشته باشیم چرا که ظرفیت های لازم برای پذیرش این دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از برگزاری برنامه های آموزشی مشترک بین این دانشگاه و برخی کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: طبق تفاهمات انجام شد برنامه های مشترک آموزشی با تعدادی از دانشگاه‌های اروپایی داریم امیدواریم بتوانیم از مهر سال آینده تعدادی دانشجوی دندانپزشکی از این کشورها در دانشگاه پذیرش کنیم.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

دکتر کوهپایه زاده ادامه داد: تعداد ۱۷ تا ۲۰ دانشجوی دندانپزشکی از دانشگاه‌های قبرس که دو سال اول آموزشی خود را گذرانده باشند از سال آینده به منظور گذراندن ۵ سال دوره بالینی خود به دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهند آمد و مدرک این دانشجویان به صورت مشترک ارائه خواهد شد. وی تاکید کرد: دوره های آموزشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران در کشورهای اروپایی فعلا به صورت کرس‌های کوتاه مدت خواهد بود اما به صورت سیستماتیک فعلا برنامه ای برای اعزام دانشجو نداریم.

➕ بیشتر بخوانید:
تغییرات آزمون دکتری در سال های اخیر
جزئیات حذف پایان نامه در دانشگاه آزاد
معیارهای تخصیص اعتبار ویژه پژوهشی و گرنت چیست؟
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام دوستان عزیز!
من ارشد فلسفه دارم، زبان تدریس کردم، مقاله به زبان انگلیسی و فارسی دارم، یکی از پایان نامه هایم به زبان انگلیسی است. برای دکترا در رشته فلسفه علوم اجتماعی یا فلسفه سیاست در فرانسه امکانس هست. لطفاً راهنماییم کنید!
5 روز پیش