کدام صنایع متقاضی ارتباط با دانشگاه شدند

به گزارش ویکی گرام، محمد سعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، در پاسخ به این سوال که در یکی دو سال اخیر کدام یک از صنایع بیشترین درخواست همکاری با دانشگاه  را داشته‌اند، اظهار کرد: آمار نشان می‌دهد که در این سال‌ها، طبیعتاً صنایعی که بیشتر تحت تأثیر تحریم‌ها و محدودیت‌ها قرار گرفتند، مشارکت بیشتری با دانشگاه داشته‌اند؛ صنایع دفاعی، صنایع نفت و گاز، صنایع حمل و نقل و صنایع پزشکی به عنوان عمده کارفرماهای پروژه‌های مشترک صنعت و دانشگاه در یکی ۲ سال اخیر بوده‌اند.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید  

وی با اشاره به اینکه در چنین شرایطی صنایع راه حل دیگری برای برون رفت از مشکلات خود ندارند، افزود: تردیدی نیست در حالی که عملاً درهای خارجی برای تأمین نیازهای صنایع بسته شده است، اگر بخواهند ادامه حیات دهند و نیازهای خود و کشور را رفع کنند، باید با اعتماد به دانشگاه‌ها و تکیه بر فناوری بومی و توان داخلی پیش بروند.

مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم درباره میزان رضایتمندی صنایع از همکاری با دانشگاه‌ها نیز گفت: ارزیابی‌های کلی، نشان از افزایش میزان علاقمندی و رضایت نسبی طرفین دارد؛ چرا که افزایش حجم قراردادها و همچنین حجم ریالی آنها حاکی از آن است که اعتماد دوطرفه‌ای میان دانشگاه و صنعت شکل گرفته است.

سیف افزود: بر اساس آمار، حجم ریالی قراردادها در سال گذشته (۱۳۹۷) حدود ۹۵۰ میلیارد تومان بود که امسال، تا این زمان به رقمی نزدیک به یک هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان رسیده و تعداد آن نیز از قریب به ۵ هزار قرارداد در سال ۹۷، به بیش از ۸ هزار مورد در سال جاری رسیده که حاکی از یک روند رو به رشد است.

سیف ادامه داد: با این وجود اما اگر بخواهیم به تحلیل دقیقی از میزان رضایتمندی برسیم، ضروری است از صنایع، دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف طرف همکاری دانشگاه‌ها که تعدادشان همانگونه که اشاره شد، بسیار هم زیاد است، نظرسنجی صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: در همین راستا ما در الزامات قراردادها که به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده‌ایم، لزوم ارزیابی کیفیت کار و خروجی و دستاورد فعالیت‌ها را متذکر شده‌ایم. همچنین بر نظارت به انجام پروژه‌ها در زمان مشخص و با کیفیت مناسب، تاکید کرده‌ایم که به همین منظور برخی دانشگاه‌ها، دفاتر کنترل پروژه را راه اندازی کرده و ارزیابی دقیقی از پروژه‌ها انجام می‌دهند.

➕ بیشتر بخوانید:
خبر خوش برای سربازان فراری
مریم میرزاخانی در بین ۷ دانشمند زن تاثیرگذار جهان

اعلام هزینه جدید ثبت نام آزمون های سراسری سال ۹۹
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام دوستان عزیز!
من ارشد فلسفه دارم، زبان تدریس کردم، مقاله به زبان انگلیسی و فارسی دارم، یکی از پایان نامه هایم به زبان انگلیسی است. برای دکترا در رشته فلسفه علوم اجتماعی یا فلسفه سیاست در فرانسه امکانس هست. لطفاً راهنماییم کنید!
5 روز پیش