آسان ترین روش برای اخذ اقامت ایتالیا

به گزارش ویکی گرام ، هر ساله درخواست های زیادی برای مهاجرت به ایتالیا، به دلیل بی نظیر بودن در میان کشورهای اروپایی، توسط افراد زیادی انجام میشود. ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی توسعه یافته، فوق العاده زیبا با امنیت اجتماعی بالا می باشد، از این رو تقاضای اخذ اقامت ایتالیا هر ساله رو به افزایش است. هزینه های پایین زندگی و تحصیل به همراه امکان استفاده از امکانات رفاهی، تفریحی، درمانی و اجتماعی پیشرفته، این کشور را به مقصد مورد علاقه بسیاری از مهاجران از سرتاسر جهان تبدیل نموده است.

اقامت ایتالیا به ۲ دسته تقسیم می گردد، اقامت موقت و اقامت دائم. برای مهاجرت به کشور ایتالیا و اخذ اقامت دائم این کشور روش های مختلفی وجود دارد. دریافت اقامت دائم ایتالیا از روش های مختلفی نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی و حتی ازدواج با یک شهروند ایتالیایی امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید برای انجام کلیه روش های مهاجرتی ذکر شده در ابتدا اجازه اقامت موقت صادر خواهد شد. 

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید  

تمام کسانی که می خواهند به مدت طولانی در ایتالیا بمانند نیاز به ویزا یا مجوز دارند. گرفتن اقامت در ایتالیا بسیار دشوار است.  یکی از ساده ترین روش های به دست آوردن اقامت در ایتالیا ویزای دانشجویی است، البته به شرطی که هیچ مشکلی در پذیرش خود نداشته باشید.  برای جوانانی که مایل به صرف وقت طولانی مدت در ایتالیا هستند، احتمالا بهترین گزینه موجود همین باشد. 

ویزای کار یکی از سخت ترین راه ها برای کسب ویزای ایتالیاست. این کشور بیشتر با ویزای هنری، ویزای کارگران وابسته (برای کارکنان) و ویزای مستقل کارگری (برای مترجمان آزاد و دیگر پیمانکاران مستقل) موافقت می کند. گرفتن ویزای مستقل کارگری سخت تر است. شما بدون ویزا نمی توانید در ایتالیا کار کنید. ویزا فقط برای زمان مشخص شده در درخواست اعطا می شود. اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و قصد دارید برای مدت 3 ماه به ایتالیا بپیوندید، باید برای اجازه اقامت درخواست دهید.

➕ بیشتر بخوانید:
 مهاجرت کاری به ایتالیا
 شرایط تحصیل در کشور ایتالیا 
ویزاهای استرالیا برای جذب کارگران ماهر هنرمندان و ورزشکاران
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
8 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش