دگرگونی و انقلاب مهاجرتی در منطقه ی آتلانتیک کانادا

به گزارش ویکی گرام ، در سال 2019 منطقه آتلانتیک کانادا 18000 مهاجر جدید پذیرفت منطقه ی آتلانتیک کانادا که شامل استان های نیو فاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و نیو برانزویک می شود طی سال های اخیر تلاش های زیادی را برای جذب مهاجران انجام داده است.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید  

در سال 2010 منطقه ی آتلانتیک کانادا از تنها 8000 مهاجراستقبال کرد. این رقم حدود 3 درصد کل تازه ورودان به کانادا را در بر می گرفت با اینکه این منطقه حدود 6.5 درصد جمعیت کانادا را در خود جای داده است. به بیان دیگر جذب مهاجر در کانادای آتلانتیک به نسبت سایر استان های کانادا بسیار کمتر بوده است.

از سال 2016، در منطقه ی آتلانتیک کانادا یک دگرگونی و انقلاب مهاجرتی ایجاد شد و روند قبل را وارونه کرد. از آن سال تا کنون این منطقه از کانادا توانسته است سالانه حدود 5 درصد تازه واردان به کانادا را به سمت خود جذب کند. این امر بیشتر ناشی از رو آوردن پناهجویان سوری و افزایش نیروی کار خارجی از طریق برنامه مهاجرت استانی بوده است. در سال 2017 دولت فدرال کانادا برای جذب مهاجران بیشتر در منطقه آتلانتیک کانادا پایلوت مهاجرت آتلانتیک یا AIP را راه اندازی کرد تا مکمل اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی باشد.

در سال 2018 AIP اوج گرفت. پایلوت مهاجرت آتلانتیک همراه با برنامه مهاجرت استانی 14000 مهاجر را به منطقه آتلانتیک کانادا کشانده است. این رقم حاکی از افزایش 22 درصدی در مقایسه با 12000 مهاجری است که در سال 2017 از آنها در این منطقه استقبال شد.

در سال 2019 بود که تعداد مهاجران در این منطقه از کانادا 26 درصد رشد داشت. هر چهار استان مزبور در این منطقه در جذب مهاجر رکورد شکنی کردند. نیو فاندلند و لابرادور افزایش 21 درصدی را تجربه کرده و از 1900 مهاجر استقبال کرد. جزیره پرنس ادوارد با استقبال از 2500 مهاجر افزایش 15 درصدی داشته است. اما نوا اسکوشیا نیز با استقبال از 7600 مهاجر توانست افزایش 27 درصدی را در آمار به ثبت برساند. نیوبرانزویک هم از 6000 مهاجر جدید در سالی که گذشت استقبال نمود.

استقبال از برنامه های مهاجرتی منطقه به صورت قابل توجهی در میان متقاضیان مهاجرت رو به افزایش است. این منطقه از کانادا باید 24000 مهاجر جدید را جذب کند تا بتواند به سهم مناسب خود از مهاجران دست یابد. اگر فرض کنیم که منطقه آتلانتیک کانادا آنگونه که اخیرا شاهد بوده ایم در هر سال 20 درصد مهاجران تازه ورود به کانادا یا حتی بیشتر از این رقم را جذب کند تا سال 2021 رکودشکنی بزرگی خواهد کرد.

➕ بیشتر بخوانید:
چالشهای مهاجرت به کشور کانادا
بیشترین مشاغل ایجاد شده در بازر کار کانادا

اعلام استراتژی دولت فدرال کانادا برای جذب دانشجویان خارجی
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت من میخوام به آلمان مهاجرت کنم.
1 هفته پیش

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
2 ماه پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
2 ماه پیش