نکاتی برای نگارش بهتر مقاله رایتینگ آیلتس و گرفتن نمره 7

برای رعایت اصول نگارش رایتینگ آیلتس، لازم نیست حتما یک نویسنده خوب باشید، فقط ساختار صحیح  اصول نگارش و نحوه نوشتن رایتینگ را بسازید، از کلمات تاثیرگذار به طور هوشمندانه استفاده کنید و کمی بیشتر تمرین کنید. این موضوع به خصوص برای آماده شدن در بخش نگارش آزمون آیلتس و یا به هنگام نوشتن مقالات علمی و آکادمیک به کار خواهد آمد. برای شروع به نگارش به ویژه برای آماده شدن برای آزمون آیلتس دو عامل موثر اصلی بروی موفقیت شما ساختار رایتینگ و زمان‌بندی درست می‌باشد.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

برای تقویت مهارت خود در زمینه‌ی نگارش و مقاله نویسی بهترین مقالات در آزمون رایتینگ آیلتس و به دست آوردن نمره‌ی بالا در آزمون، به نکته های زیر توجه کنید.شما برای نوشتن دو مقاله ی آیلتس یک ساعت زمان خواهید داشت. باید 20 دقیقه از زمان خود را به بخش اول و 40 دقیقه از زمان‌ خود را را به تسک 2 اختصاص دهید. قبل از اینکه شروع به نگارش کنید از برگه‌ی سوال برای یادداشت برداری استفاده کنید و مواردی را که به ذهن شما میرسد بنویسید.

دو الی سه دقیقه از بیست دقیقه‌ی مربوط به بخش اول را به برنامه ریزی اختصاص دهید. پس از 20 دقیقه نگارش را تمام کنید. مراقب باشید که با طولانی کردن نوشته در تسک 1 از زمان مربوط به بخش دوم استفاده نکنید. چهار الی پنج دقیقه از 40 دقیقه‌ی مربوط به تسک 2 را به برنامه ریزی اختصاص دهید. یک الی دو دقیقه‌ی پایانی زمان در نظر گرفته شده برای هر بخش را به بازخوانی و رفع اشکالات اختصاص دهید.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

برای نگارش مقاله‌تان برنامه‌ریزی کنید. باید بدانید نکته های اصلی و نظرات و ایده‌هایتان چیست یا از کجا می‌خواهید شروع کنید. بهتر است تقریبا 5 دقیقه قبل از شروع به نگارش مقاله‌، به خوبی و روشنی به آن فکر کنید. رایتینگ تسک 2 آخرین بخش آزمونتان را تشکیل می‌دهد و بخش‌های دیگر آزمون مثل لیسینینگ و ریدینگ خسته‌تان کرده‌است. پس احتمال اینکه در این بخش انرژی‌تان به حداقل رسیده باشد و اشتباه کنید، بسیار زیاد است. ما به شما توصیه می‌کنیم برای تمرکز بر‌ تسک 2 قبل از شروع آن برنامه ریزی کنید:

◾️ مطالب را دسته بندی کنید.
◾️ تعداد پاراگراف‌ها را مشخص کنید.
◾️ موضوع مقاله را به درستی تشخیص دهید.
◾️ با روش طوفان مغزی نظرات و ایده‌هایتان را یادداشت کنید.
◾️ از بین نکته هایی که نوشتید، بهترین موارد را انتخاب کنید.

بعد از این موارد، شروع به نگارش مقاله کنید و در نهایت مقاله‌تان را مرور و غلط‌ گیری کنید. در همین حین نیز می‌توانید با شمردن سطرهای مقاله، تعدادی کلماتی را که نوشته‌اید شمارش کنید. برای اینکه در روز آزمون آیلتس دچار سردرگمی نشوید بهتر است در خانه یا کلاس نیز که برای تسک 2 تمرین می‌کنید، تمرین برنامه‌ریزی برای این قسمت از آزمون را نیز انجام دهید. قطعا این مهارتی است که به شما در نگارش مقاله بهتر و گرفتن نمره 7، 8 یا 9 کمک می‌کند.

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
7 روز پیش


#بورس تحصیلی

با سلام میخواستم بدونم شرایط پذیرش مقطع دکترا در کشور آلمان و ایتالیا چجوریه ؟

رشته من مهندسی عمران هست و در مقطع ارشد هم گرایش ژئوتکنیک خوندم  و برای مقطع دکترا هم میخام پی سازی یا ژئو تکنیک بخونم

1 ماه پیش