مهاجرت بدون مدرک زبان

مهمترین دغدغه افراد برای مهاجرت این است که بدون دانستن زبان رسمی کشور مقصد چه طور به زندگی خود در آنجا ادامه دهند و یا اینکه آیا کشور مقصد بدون داشتن مدرک زبان رسمی، به آنها ویزا می دهد یا خیر ؟ مورد غیر قابل انکار این است که بدون دانستن زبان رسمی کشوری، نمی توانید در آن کشور تحصیل و یا کار کنید و عملا ادامه زندگی برای شما دشوار خواهد شد ولیکن راه هایی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید این موانع را پشت سر بگذارید .

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

برای مهاجرت به بسیاری از کشورهای دنیا نیاز به ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزا نخواهید داشت، با این توضیح که بدون مدرک زبان سفارت به شما ویزا اعطا می کند و این فرصت برای شما فراهم است که وارد کشور شوید و در کالج های زبان، به آموزش و فراگیری زبان رسمی آن کشور بپردازید و همچنین آموزش زبان در بعضی از کشورها نیز رایگان می باشد و از این طریق شما می توانید بدون صرف هزینه در محیط همان کشور به فراگیری زبان بپردازید.

کشورهای اتحادیه اروپا همچون فرانسه وسوئد و لهستان بدون نیاز به مدرک زبان به شما ویزای تحصیلی ارائه می دهند ولیکن باید توجه داشته باشید که با توجه به وضعیت کنونی و شرایطی که اخذ ویزای قانونی از سفارت ها بسیار دشوار شده است، برای آنکه شما افسر سفارت را متقاعد نمایید که دانشجوی واقعی هستید و به هیچ عنوان قصد پناهندگی در آن کشور را ندارید، نمی توانید تنها با اخذ پذیرش تحصیلی از کالج کشور فرانسه یا سوئد یا لهستان به خیال اخذ ویزای تحصیلی به سفارت روید چون در این صورت حتماً ویزای شما رد خواهد شد !!! راه حلی که برای این مورد وجود دارد آن است که علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی از کالج، پذیرش مشروط از دانشگاه های همان کشور بگیرید که در این صورت هدف شما از سفر و مهاجرت برای افسر ویزا کاملا مشخص می شود با این توضیح که شما به عنوان دانشجوی واقعی در ابتدا قصد یادگیری زبان در محیط کشور را دارید به این خاطر که بودن در محیط به یادگیری زبان کمک می کند و بعد از اتمام دوره زبان، قصد تحصیل آکادمیک خواهید داشت . در این صورت است که شانس اخذ ویزای شما بسیار بالا خواهد رفت که متاسفانه بسیاری از افراد و همچنین موسسات اعزام دانشجو به این نکات ریز توجه نکرده و با صرف اخذ پذیرش تحصیلی از کالج زبان خیال اخذ ویزا را دارند !

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

علاوه بر ویزای تحصیلی و کشورهایی که به عنوان مثال در فوق آورده شدند، ویزای جستوجوی کار آلمان و همچنین تایپ ویزای سرمایه گذاری در بسیاری از موارد نیز نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت و متقاضی می تواند پس از ورود به کشور، به فراگیری زبان بپردازد .


اسامی کشورهایی که بدون مدرک زبان  میتوان مهاجرت کرد بدین شرح است:
 
 فرانسه
این کشور دوره های زبان فرانسه رو از مقدماتی شروع  و این امکان رابه دانشجو میدهد که بعد از اتمام دوره ها، وارد دانشگاهی با کمترین هزینه شود. 

قبرس
برای تمامی مقاطع قبل شروع کلاس اصلی، دوره زبان انگلیسی با هزینه بسیار کم میگذارد. حتی در تابستان هم دوره های 1 هفته ای تا ۳ ماهه برای زبان انگلیسی برگزار میکند.‌

اتریش
سابق هیچ مدرک زبانی از متقاضیان نمیخواست و‌دانشجو زبان آلمانی را از پایه در اتریش یاد میگرفت،اما در حال حاظر به دانش اولیه نیاز میباشد.

اسپانیا
برای همه مقاطع تحصیلی مدرک زبان رو الزام نمیداند. خوشبختانه سفارت هم مدرک زبان را از متقاضی نمیخواهد و فقط نیاز به دانش زبانی انگلیسی یا اسپانیایی در حد متوسط است.

روسیه
روسیه برای همه متقاضیان پادفک روسی یا کالج انگلیسی از پایه برگزار میکند، و هیچ تسلط زبانی از متقاضی نمیخواهد.  این کشور برای رشته های گروه پزشکی خیلی مناسب است.
 

➕ بیشتر بخوانید:


سفرهای خارجی رایگان برای ایرانیان
آیا واقعا کشور کانادا برای زندگی ایرانیان مناسب است؟
خرید خانه در ترکیه برای ایرانیان؛ کدام شهرها بیشترین فروش را دارند؟

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
1 ماه پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
1 ماه پیش