مراحل مهم برای قبولی و گرفتن نمره ۷ در آزمون آیلتس

مشخص کردن مقدار زمان تا تاریخ آزمون
اولین مرحله برای آماده شدن در آزمون آیلتس بدون رفتن به کلاس، مشخص کردن مقدار زمان تا تاریخ آزمون می باشد. بهتر است طوری برنامه ریزی کنید که ۱۰ ماه تا یک سال تا تاریخ آزمون برای آماده شدن و گرفتن نمره ۷ مهلت داشته باشید.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

آشنایی با کلیات نوع آزمون خود
بعد از مشخص کردن نوع آزمون خود (آکادمیک یا جنرال) بهتر است؛ اگر با کلیات آن آشنایی ندارید، از طریق جست و جو کردن در اینترنت و یا هر روش دیگری درباره آن اطلاعاتی به دست بیاورید.

اطلاع از نمره قبولی در آزمون آیلتس
برای برنامه ریزی و رسیدن به نمره قبولی آیلتس، شما باید بدانید که نمره قبولی در چه حدی می باشد. اصولا برای اکثر آزمون های جنرال و آکادمیک نمره ۶ در نظر گرفته شده است. با این حال با توجه به دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید و یا کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید از نمره قبولی در آیلتس مطلع شوید.

آگاهی از نقطه ضعف های خود در ۴ مهارت آیلتس
همانطور که گفته شد در آزمون آیلتس، در ۴ مهارت از شما ارزیابی می شود. بهترین کار برای موفقیت در آزمون آیلتس و انجام این ۱۰ مرحله این است که نقاط ضعف خود را در هر یک از این مهارت ها مشخص کنید؛ تا بتوانید آنها را تقویت کنید.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

تهیه منابع مناسب برای آیلتس
برای موفقیت در آزمون آیلتس باید منابع آن را تهیه کنید. اگر می خواهید برای بار اول در آزمون آیلتس موفق شوید به شما توصیه می کنیم که منابع اصلی آن را تهیه کنید. برای تهیه منابع اصلی بهترین کار این است که از افراد کارشناس در این زمینه استفاده کنید. هیچ گاه به منابع اینترنتی و یا منابعی که در کنار خیابان فروخته می شوند اعتماد نکنید، همیشه برای پیدا کردن منابع به روز و معتبر از طریق افراد کارشناس و آگاه در این زمینه استفاده کنید.

مدت زمانی که تا تاریخ آزمون آیلتس دارید را به سه بخش تقسیم کنید.
برای موفقیت در آزمون آیلتس و گرفتن نمره ۷ تقسیم کردن زمان خود به سه قسمت می باشد. بعد از پایان هر مرحله میزان پیشرفت و توانایی خود را بررسی کنید و اگر در جایی احساس کردید که به پیشرفت مطلوب نرسیده اید و یا منابع خود را کامل نخوانده اید تلاش خود را بیشتر کنید و هر چند وقت یک بار برای مشخص کردن نقاط ضعف خود و تقویت آنها در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.

اگر در حین خواندن متوجه شدید از برنامه خود عقب افتاده اید از دیگر روش ها کمک بگیرید.
هر چند مدت میزان پیشرفت خود را بررسی کنید، اگر احیاناً متوجه شدید از برنامه ای که برای خود تعیین کرده اید مقداری عقب افتاده اید و یا در بخشی از مهارت ها طبق آن چیزی که از خود انتظار داشته اید نیستید. بهتر است از افراد حرفه ای در زمینه آیلتس کمک بگیرید و یا از آنها بخواهید یک دوره فشرده به شما تدریس کنند.

بدون هیچ وقفه ای برنامه خود را پیش ببرید.
یکی از رمزهای موفقیت در آزمون آیلتس و گرفتن نمره ۷ و یا هر آزمون دیگری پایداری و مداومت در انجام برنامه آن می باشد. به هیچ دلیلی برنامه خود را حتی برای یک روز ترک نکنید، وقفه در انجام برنامه های شما برای قبولی در آیتلس، باعث عقب ماندن شما خواهد شد و دیگر راهی برای جبران آن ندارید. پس همیشه طبق برنامه خود عمل کنید؛ همان طور که افراد موفق در آزمون آیلتس عمل کرده اند.

باز هم شرکت در آزمون آزمایشی
در مراحل قبلی درباره اهمیت آزمون آزمایشی صحبت کردیم. این بار به شما می گوییم حتما در بازه زمانی نزدیک به آزمون آیلتس در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.  شرکت در این آزمون علاوه بر این که نتایج آن تا حدی نتیجه آزمون آیلتس شما را مشخص می کند از این نظر که شما را با آزمون آیلتس بیشتر آشنا می کنند بسیار با ارزش هستند.

بعد از تست زنی و رفع اشکالات خود در آزمون شرکت کنید
تست زدن به شما در آزمون آیلتس بسیار کمک می کند، اما بهترین زمان برای شروع به تست زنی، مرجله سوم برنامه می باشد، به دلیل این که آمادگی لازم را پیدا کرده اید. اگر خیلی زودتر از مرحله سوم تست زنی را شروع کنید به شما هیچ کمکی نخواهد کرد و حتی ممکن است اثر منفی داشته باشد. تست زنی زمانی که آمادگی لازم را کسب کرده اید، به شما کمک می کند که مشکلات خود را رفع کنید و بتوانید نمره خوبی را در آزمون کسب کنید.

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون آیلتس (IELTS)
معرفی بهترین منابع برای آزمون تافل (TOEFL)
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش