اولین تاثیری که از صورت فردی غریبه در ذهن شما نقش می‌بندد، تنها پس از ۱۰۰ میلی ثانیه، ایجاد می‌شود!

افراد غالباً از ظاهر چهره افراد دیگر استنتاجهای صوتی را ترسیم می کنند. ما حداقل شرایطی را که تحت آن افراد چنین استنتاج می کنند بررسی کردیم. در پنج آزمایش، هر یک با تمرکز بر روی یک قضیه صفت خاص، ما زمان قرار گرفتن در معرض چهره های ناآشنا را دستکاری کردیم. داوری های انجام شده پس از قرار گرفتن در معرض 100 میلی ثانیه با قضاوت های صورت گرفته در صورت عدم محدودیت زمانی در ارتباط است، نشان می دهد که این زمان قرار گرفتن در معرض برای شرکت کنندگان برای ایجاد تصور کافی بود.

در حقیقت، برای همه داوری ها جذابیت، دوست داشتن، اعتماد به نفس، شایستگی و پرخاشگری افزایش زمان قرار گرفتن در معرض باعث افزایش معنی داری همبستگی نمی شود. هنگامی که زمان قرار گرفتن در معرض از 100 به 500 ms افزایش یافت، داوری شرکت کنندگان منفی تر می شود، زمان پاسخ برای داوری کاهش می یابد، و اعتماد به نفس قضاوت ها افزایش می یافت. هنگامی که زمان قرار گرفتن در معرض از 500 به 1.000 ms افزایش یافته است، احکام صفت و زمان پاسخ به طور قابل توجهی تغییر نمی کند (با یک استثنا)، اما اعتماد به نفس برای برخی از احکام افزایش یافته است. این نتیجه نشان می دهد که زمان اضافی ممکن است اعتماد به نفس را در مورد قضاوت ها تقویت کند. با این حال، افزایش زمان قرار گرفتن در معرض منجر به تصورات متمایزتر از افراد می شود.

➕ بیشتر بخوانید:
هفت منتقد درونمان را بشناسیم تا به آرامش برسیم
افراد خودشیفته احتماا کمتر دچار افسردگی میشوند

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش