راهنمای رایگان مهاجرت کاری آلمان (پارت اول)

ویزای کاری برای کشور آلمان یک فرایند بسیار ساده و روتینی است به طوری که بشرط واقعی بودن مدارک و داشتن شرایط و سوابق کافی این ویزا را دریافت خواهید کرد برای چنین فرایند ساده ای اگر کسی از شما درخواست مبلغ کرد باید بدانید که روا نیست گرفتن ویزا، تازه شروع کار هست مهم ترین قسمت پیدا کردن کار می باشد که در این زمینه هیچ وکیلی نمی تواند به شما کمک کند شما باید خودتون مصاحبه بدید خودتون تنها در شرکت مربوطه حاضر شوید خودتون بگید یه وکیل چجوری میتونه در این حالت به شما کمک کنه؟

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

وکیل هایی هستند که ادعا می کنند تونستن کمک کنند که افرادی کار پیدا کنند، اینها دروغ نیست ولی این افراد به ظاهر وکیل کار خاصی انجام ندادن رزومه شما رو برای جاهای مختلف فرستادن، که اگر خود فرد هم میفرستاد همین اتفاق میفتاد. نکته جالب توجه در مورد این افراد به ظاهر وکیل این است که تخصص آنها وکالت نیست افرادی با تحصیلات مهندسی یا هرچیز دیگر که شاید خودشون اقدام کردن و موفق نشدن حالا اسم خودشونو گذاشتن وکیل این افراد وقتی نگاه می کنید شاید شرکتی هم ثبت کردن حتی توی آلمان ثبت شرکت در آلمان اصلا سخت نیست هزینه خاصی هم نداره حتی ادعا میکنن با اتاق بازرگانی ایران در ارتباط هستند.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

شاید ویزای کشورهای دیگه مثل کانادا یا استرالیا پیچیدگی‌هایی داشته باشه اما ویزای کاری آلمان به خاطر وجود داشتن سفارت آلمان در ایران، راحت تر از اون کشورها هست اگر شما نمی تونید این کار ساده رو انجام بدید بهتره که در کشور عزیزمان به ادامه زندگی بپردازید چرا که مسائل سخت تری در آلمان منتظر شما خواهد بود.

توجه:
بسیاری از افراد به ظاهر وکیل اطلاعاتشون رو از این گروه کسب می کنند و اینها رو در ازای مبلغ زیاد در اختیار شما قرار میدن متاسفانه بسیاری از این وکیل ها اطلاعاتشون هم صحیح نیست.

هشدار:
برخی اتفاقات که در دفترهای وکالت میفتد و بسیار خطرناک هست. احتیاط کنید:

وکیل خودش برای شما وقت سفارت رو می گیرد این یعنی شما بدون وکیل به هیچ گونه اطلاعاتی دسترسی ندارید اگر ایمیل دوم شما بیاد شما مطلع نخواهید شد. وکیل می تواند وقت شما را کنسل کند. شخصی با ذکر این تجربه گفته بود که وکیلی تهدیدش کرده بود درازای گرفتن مبلغی تاریخ مصاحبه سفارت رو بهش میده در یک مورد دیگه وکیل متواری شده بود، اون فرد موند با وقت گرفته شده ای که نه می تونست کنسلش کنه نه می دونست چه زمانی نوبش میشه. دفتر وکالت تمام مدارک تحصیلی شما رو تحویل میگیره دیگه ازاین بدتر نداریم تمام زندگیتونو میدید به اونا اونها بعدا میتونن سواستفاده های زیادی رو انجام بدن.

چند تجربه در مورد استفاده از افراد به ظاهر وکیل :
 وکیل به من قول داده چند ماهه نوبت سفارت برای من میگیرد من وقت خودم رو کنسل کردم اما بعد از یه مدتی گفت نمیتونه وقت زودتر بگیره من موندمو وقت کنسل شده حالا که خواستم مجددا وقت بگیرم نوبت ها طولانی شده.

وکیل از من مبلغی دریافت کرد که کارهای من و همسرم رو انجام بده اما الان بعد از گذشت چندن ماه هیچ کاری برای ما نکرده درحالیکه دوستانی که همزمان با من اقدام کردند الان آلمان هستند با دفتر وکالت تماس میگیرم نه پاسخگو هست نه حاضر هست پول منو برگردونه.

برخی ادعاهای وکیل ها برای جذب مشتری:

◾️ برای شما وقت سفارت رو زودتر میگیرم
توضیح: چندین ماه پیش شخصی در سفارت آلمان در تهران وقت میفروخت اکنون دستگیر شده از اون روز به بعد چنین اتفاقی نیفتادهو این قضیه ممکن نیست.

◾️ به شما تضمین میدم که کار پیدا کنید.
بعضی دوستان علاقه دارند فقط از کاریابی این موسسات استفاده کنند و تصور می کنند اگر با این موسسات قرارداد ببندند کار آنها تضمین شده است این افراد می گویند کارهای سفارت رو خودمون انجام میدیم ولی می خواهیم در ادامه مطمئن شویم که حتما کار پیدا می کنیم پس این هزینه را پرداخت میکنیم

توضیح:
شرکت آلمانی نیاز به شخص متخصص دارد شما اگر توان فنی بالا داشته باشید کار پیدا می کنید بدون کمک کسی اگر توان شما پایین باشه سفیر آلمان هم نمیتونه برای شما کاری کنه. این موسسات در بهترین حالت رزومه شما رو به دروغ متناسب با آگهی کار تغییر می دهند و طبیعتا شما راحت به مصاحبه دعوت میشید ولی با یک رزومه دروغی که در 1 دقیقه اول کارفرما متوجه میشه اینجوری موسسه کارشو انجام داده و این شمایید که نتونستید از عهده مصاحبه بر بیایید. تازه اگر بتونید بعدا بهشون دسترسی داشته باشید و احیانا پولتون رو برگردونید پول هم اگر اهمیت نداشته باشه 1 ماه وقت طلایی شما هدر رفته و شما تاوان سنگینی برای این اعتماد باید بدید سایت رو دیدن و رزومه فرستادن اگر فکر می کنید سخته به نظر شخص من، بهتره که بمونید ایران کاریابی مناسب اونی هست که پول را نه از شما بلکه از کارفرما بگیره چنین کاریابی در آلمان هست اما ایران نیست گول نخورید حتی دوستانی که با کاریابی های آلمان کار کردند فید بک مناسب نگرفتند و راضی نبودند.

◾️ روز مصاحبه همراه شما هستیم تا ضعف زبان شما رو پوشش بدیم
توضیح: این قضیه اینقدر مضحک هست که نیاز به توضیح نداره مگه میشه روز مصاحبه شخص دیگه ای همراه شما بیاد؟ نوشتن انگیزه نامه برای سفارت تخصصی هست اگر خوب ننویسید ریجکت میشید.

توضیح:
بله نوشتن انگیزه نامه یک کار زمانبر و تخصصی هست ولی همانطور که تو سایت سفارت به صراحت اعلام شده انگیزه نامه
باید توسط خود فرد نوشته بشه و یک نامه بسیار شخصی هست کاری که دفترهای مهاجرتی میکنن کپی پیست کردن یک انگیزه‌نامه برای شما و دریافت مبلغ زیادی پول از شما هست کپی بودن انگیزه نامه یکی از دلایل اولیه ریجکتی از طریق انگیزه نامه هست  روی ویزای جاب سیکر شما نوشته شده اجازه کار ندارید.

◾️ موسسات می گویند شما به ما نیاز دارید تا بتونید ویزاتون رو تبدیل کنید.

توضیح:
اگر کارفرمایی از شما پرسید که شما که اجازه کار ندارید، مثل همه دوستانی که تونستن اجازه کار بگیرند خیلی راحت براش
توضیح بدید که میتونید با ویزایی که دارید طی 2 تا 1 هفته اجازه کار رو بگیرید ازش بخوایید خودشون در اینترنت جست و جو کنند.

◾️ به شما ویزای یادگیری زبان میدیم
در مدتی که آلمان هستید زبان یاد بگیرید و اگر کار پیدا کردید ویزاتون رو تبدیل می کنیم.

توضیح:
اول اینکه ویزای یادگیری زبان به هیچ وجه وجود ندارد برای شما یه ویزای توریستی میگیرن دوما شما اگر کار هم پیدا کنید باید باز از طریق وقت ویزای کاری سفارت اقدام کنید ویزای توریستی نه اجازه کار داره نه میتونه تبدیل بشه.

هشدار:
اخیرا وکیل ها ادعا می کنند که تمام مبلغ رو بعد از اینکه برای شما کار پیدا کردند از شما می گیرند ظاهرا خوبه اما 2 تا مطلب:

برای چی برای کاری که خوتون راحت می تونید انجام بدید به شخص دیگه محول می کنید؟ من که به شخصه به هیچ کسی غیر خودم اعتماد ندارم این افراد به ظاهر وکیل اطلاعات ناقص دارند و یه گندی توی کارم میزنن که از این دست تجربه ها زیاد بوده.
 
این افراد از شما تمام مدارک تحصیلیتون رو می گیرند و کلا وقت سفارت رو با ایمیل خودشون میگیرن این کار همونطور که توضیح داده شد خیلی خطرناکه اگر در لحظه آخر که کارتون انجام شد، برای تحویل مدارک از شما مبلغ غیر متعارف درخواست کردند چی کار باید بکنید؟

باور کنید اگر هر یک از دوستان از هر یک از موسسات مهاجرتی استفاده کنن هیچ ضرری به ما نمیرسه این فقط جنبه دلسوزی از جانب مارو داره به هیچ وجه به هیچ وکیلی نیاز نیست و به هیچ کسی غیر از خودتون اعتماد نکنید

این مطلب ادامه دارد...

➕ بیشتر بخوانید:
راهنمای رایگان مهاجرت کاری آلمان (پارت دوم)
راهنمای رایگان مهاجرت کاری آلمان (پارت سوم)
راهنمای رایگان مهاجرت کاری آلمان (پارت چهارم)

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش