انواع بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا

مسلما وقتی افراد اقدامات اولیه اپلای به آمریکا در مقطع دکترا را انجام می دهند، مهمترین مسئله ای که ذهن آنها را به خود مشغول می کند هزینه های تحصیل است. از همین رو باید بدانید که هزینه های تحصیل در آمریکا با سایر کشورهای پیشرفته بسیار متفاوت است. همین مسئله دانشجویان و متقاضیان را بر آن میدارد تا برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور اقدام کنند. دقت داشته باشید که بورسیه های تحصیلی اغلب به متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ( Master) و دکترا ( PHD) تعلق میگیرد. و آن دسته از افرادی که از رزومه ای خوب و معدلی بالا بهره مند هستند جزء اولین اولویت های دانشگاه قرار دارند.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید

از دیگر شرایطی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا و همچنین اپلای به آمریکا در مقطع دکترا،ارائه مقالات ISI و آشنایی با زبان در سطح بالا میتواند تاثیر بسیار زیادی در رسیدن به خواسته شان داشته باشد. اخذ بورسیه تحصیلی موجب می شود متقاضیان تحصیل در آمریکا علاوه بر هزینه زندگی بخش قابل توجهی از هزینه تحصیل را بپردازند. مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیز دشواری های مختص به خود را داشته و چنانچه متقاضیان از شرایط لازم جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور برخوردار باشند می توانند از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرش دریافت کنند.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

به طور کلی هزینه های تحصیل در آمریکا را چیزی حدود ۲۸۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار آمریکا تخمین زد که البته این هزینه ها با توجه به سال تحصیلی دانشجو میتواند متغیر باشد. اما دولت و دانشگاه های آمریکا با قرار دادن انواع بورسیه تحصیلی این هزینه ها را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده اند. از همین رو متقاضیان اپلای به آمریکا در مقطع دکترا باید بدانند که بورسیه های تحصیلی در سه نوع به دانشجویان اعطا می شود:

◾️ فلوشیپ fellowship
◾️دستیار تحقیقاتی Research Assistantship
◾️دستیار تدریس یا استادیارTeaching Assistantship

دانشجویانی که برای اپلای به آمریکا در مقطع دکترا اقدام کرده اند و به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی هستند، استفاده از طرح اسیستانشیپ یا Assistanship Scheme را بهترین گزینه موجود میدانند. در واقع این طرح دانشجویان و متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا را وادار می کند تا به ازای دریافت پول، با کار کردن برای دانشگاه علاوه بر جبران هزینه های تحصیل، منبع درآمدی را برای دانشگاه فراهم آورند. این کارها میتواند شامل کار تحقیقاتی یا تدریس باشد. دقت داشته باشید این طرح علاوه بر این ایجاد یک منبع درآمد، منجر به تقویت رزومه تحصیلی او نیز خواهد شد.

➕ بیشتر بخوانید:
 انواع ویزاهای دانشجویی آمریکا
ویزای ایالات متحده آمریکا ال 1(L1)
 هزینه تحصیل در آمریکا چقدر است؟
چطور ویزای دانشجویی آمریکا بگیریم؟
نکات مهم برای اپلای در دانشگاه های ایالت متحده آمریکا
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

سلام برای رشته مددکاری اجتماعی چه نوع بورسیه هایی وجوودارد؟به کدام کشورها؟
2 هفته پیش

سلام آیا در رشته فیزیک نظری برای دانشگاه زوریخ در مقطع دکترا با داشتن۲مقاله isiومعدل کارشناسی ۱۶و ارشد ۱۷ دانشگاه دولتی خوب یعنی کارشناسی یزد وارشد تهران وایلتس ۶میتوان فول فاند گرفت و یه کم هزینه سفر .....تشکر 
3 هفته پیش

سلام. ببخشید با توجه به شرایط تحریم آیا امکان گرفتن بورسیه از امریکا هست؟
و سوال دوم اساتید هییت علمی که از امریکا دعوتنامه داشته باشند میتونن برن؟ 
1 ماه پیش