عکاسی و معنی نوشتن با نور

کلمه «عکاسی» دقیقاً چیست؟ برای کسانی که ممکن است کنجکاو باشند ، به معنی "نوشتن با نور" است. بله ، این درست است. کلمه "عکس" به معنای "نور" است و پسوند آن "گرافیکی" به معنای "نوشتن" است. به همین دلیل ، به یک گراف شناس به عنوان تحلیلگر دست نویس گفته می شود. شرط می بندم شما این را نمی دانید. گفته می شود ، استفاده از نور مناسب ، هسته اصلی دستیابی به عکاسی خوب است. بیشتر جلوه های بصری به دلیل تمام برنامه های عکس که طی چند سال گذشته معرفی شده ایم از بین رفته است. امروزه تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین یا تلفن همراه را عکاسی کنید و حتی اگر به معنای گرفتن یک عکس ترسناک باشد ، عکس بگیرید.
 
عکاسی و معنی نوشتن با نور -ویکی گرام
چرا نه ، به راحتی می توان آن عکس ترسناک را تصحیح کرد و آن را مانند یک اثر هنری جلوه داد اما آیا این مربوط به عکاسی است؟ در روند ایجاد تصویر با ترکیب و نورپردازی خوب چه اتفاقی افتاد؟ اگر عکاس هستید یا از خلق عکاسی خوب لذت می برید ، فکر می کنم وقت آن است که به اصول برگردیم. خیلی دیر نیست که به خودتان آموزش دهید که واقعاً عکاسی چیست.

به کانال ویکی گرام در تلگرام بپیوندید
 
عکاسی چیست - ویکی گرام
من با این کجا می روم؟ به طور جدی؟ به نظر من ، این روزها بیش از حد بر تعداد مگا پیکسل ها و همچنین گلیتس و زرق و برق مرتبط با دستگاه های ما تأکید شده است. این تصور غلط وجود دارد که خریدن عکس از تصاویر ما تنها راهی برای دستیابی به تصاویر عالی است. ما نمی توانیم اصول اساسی عکاسی ، "نور" را به یاد بیاوریم. اگر می خواهید یک تصویر عالی تولید کنید ، به نور نیاز دارید. این باید واضح باشد ، درست است؟ هر وقت با نور می نویسید ، همیشه باید موقعیت مکانی ، طبیعت و کیفیت نور را در نظر بگیرید.

چهره سوژه  -ویکی گرام
به عنوان مثال ، اگر از یک موضوع انسانی عکاسی می کنید ، به نحوه ایجاد نور سایه در قسمت های مختلف چهره سوژه توجه کنید.
"نقاط داغ" ایجاد شده در قسمت های مختلف تصویر خود را تماشا کنید. بدیهی است ، آخرین چیزی که شما می خواهید یک عنصر منحرف کننده براق در تصویر شما است.
نگاهی خوب به موضوع خود بیندازید و ببینید که نور در عناصر مختلف چگونه پخش می شود. اگر یک عنصر پس زمینه بیش از حد در معرض نمایش قرار گرفته یا تحت فشار قرار نگرفته است ، پس کار اشتباهی انجام می دهید.

الگوریتم پردازش تصویر- ویکی گرام
به یاد داشته باشید ، شما نمی توانید تمام اشتباهات عکاسی خود را با Photoshop یا برنامه های دیگر برطرف کنید. به عنوان مثال ، الگوریتم پردازش تصویر هیچگاه نمی تواند خطای یک تصویر را هر زمان که دمای رنگ صحیح نباشد خنثی کند.
فلاش را انتخاب کنید ، اما تنها اگر آخرین گزینه برای شما باشد. صرف نظر از اینکه از دوربین دیجیتال ، آیفون یا اندروید استفاده می کنید ، مقداری پول را در یک فلاش خوب سرمایه گذاری کنید. استفاده از موارد ارزان قیمت واقعی یا فلورسنت داخلی باعث می شود علاوه بر اینکه نگاه کردن آنها را ناخوشایند می کند ، تصاویر غیر واقعی به نظر می رسد.

ویکی گرام را در اینستاگرام دنبال کنید

بهترین منبع نور طبیعی است- ویکی گرام
و بگذارید خورشید را فراموش نکنیم ، هنوز بهترین منبع نور طبیعی است. با استفاده صحیح از آن ، می تواند تصویری تولید کند که بتوانید به آن افتخار کنید. بعداً از خودتان تشکر خواهید کرد.

➕ بیشتر بخوانید:
Photopea سایت فتوشاپ آنلاین 
عکس هایی گرفته شده  از سنگ‌های آسمانی توسط سفینه‌های فضایی 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت من میخوام به آلمان مهاجرت کنم.
3 سال پیش

سلام
کسی تونسته یه اختراع به ثبت برسونه و در مرکزرشد دانشگاه هم فعاله و یه دفتر داره چطوری میتونه به استرالیا مهاجرت کنه؟
3 سال پیش

سلام. لطفا راجع به بورسیه زیر شاخه های رشته هنر راهنمایی میفرمایید.ممنون
4 سال پیش