شرایط جدید جذب هیئت علمی برای تدریس

وزیر علوم گفت: جذب هیأت علمی برای تدریس به صورت مربی ممنوع است؛ مگر در موارد خاص که هیئت امنای دانشگاه مربوطه برای رشته‌های خاص مجوز جذب مربی صادر کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۳۶ هیأت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی نژاد در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در آن حضور داشتند؛ محمدعلی کی نژاد عضو شورا در سخنانی گفت: اصلاح هرم هیئت علمی، خودداری از بکارگیری مربیان برای تدریس دروس نظری و جایگزینی اساتید در حین بازنشستگی با اعضای هیئت علمی جوان اهمیت دارد.

وزیر علوم:جذب هیئت علمی برای تدریس به صورت مربی ممنوع است
وزیر علوم در همین رابطه نیز گفت: جذب هیئت علمی برای تدریس به صورت مربی ممنوع است مگر در موارد خاص که هیئت امنای دانشگاه مربوطه برای رشته‌های خاص مجوز جذب مربی صادر کند و همچنین مربیان تابع آئین نامه استخدامی هستند.

پس از سخنان وزیر علوم، سید علی حسینی دبیر هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز طی سخنانی گفت: دانشگاه‌ها باید نقشه هیئت علمی خود را ارائه دهند. وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد وضعیت اساتید ممتاز گفت: استاد ممتاز باید حداقل ۷۰ سال سن داشته باشند.

➕ بیشتر بخوانید:
خطای کنکور ۹۸ باعث تضییع حق داوطلبان نظام قدیم شد
ردپای برخی از مسئولان در پشت پرده فروش سوالات کنکور
نظر روسای دانشگاهها درباره امتیاز فررندان اساتید در کنکور
۱۷ موسسه آموزش عالی به دلیل نداشتن دانشجو درخواست تجمیع دادند

داوطلب کنکور ۹۸: با دیدن دوباره منابع کنکور یاد ظلمی می‌افتیم که به ما شد

 

1 دیدگاه

  • مجيد
    1399-07-22 15:19:36
    با سلام و تشکر از جنابعالی من عضو هیات علمی دانشگاه آزاد هستم . مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد، ارشد دانشگاه دولتی تهران و دکترای علوم تحقیقات با معدل بالا دارم. مقالات و کتاب های معتبر زیادی دارم و ۳ کتاب من در دانشگاه دولتی چاپ شده است. ۴۹ سال نیز سن دارم. با توجه به نوع مدارک تحصیلی و سن اینجانب امکان شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاههای دولتی وجود دارد؟

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش