آزمون جی‌ آر‌ ای تخصصی ریاضی (GRE Mathematics Test)

آزمون جی‌ آر ای عمومی (General GRE) یکی از آزمونهای مورد نیاز برای گرفتن پذیرش از اغلب دانشگاههای آمریکا می‌باشد. در کنار آزمون عمومی، برخی از دانشگاهها شرط داشتن مدرک آزمون جی‌ آر ای تخصصی (Subject GRE) را هم ضمیمه شرایط پذیرش خود نموده‌اند. در این مطلب شما را با ساختار آزمون جی‌ آر ای تخصصی رشته ریاضی آشنا خواهیم نمود.

نمای کلی آزمون
آزمون شامل حدودا ۶۶ سوال چند گزینه‌ای است معمولا از دروس مقطع کارشناسی استخراج شده‌اند. در حدود ۵۰ درصد از سوالات شامل حساب دیفرانسیل و انتگرال و کاربرد آن می‌شود. دقت شود که فرضی که در اینجا در نظر گرفته شده است بر این است که سوالات طوری باشند که عملا در پیش زمینه تمامی گرایشهای رشته ریاضی وجود داشته باشند. در حدود ۲۵ درصد از سوالات نیز در زمینه جبر مقدماتی، جبر خطی، جبر مجرد و نظریه اعداد است. بقیه سوالات نیز به سایر زمینه‌های متداول در رشته ریاضی در مقطع کارشناسی می‌پردازد.
 
بررسی محتوای آزمون
در ادامه مشخصات هر بخش آزمون قرار داده شده است به طوری داوطلبان بتوانند به تصویری دقیق‌تر از آزمون دست پیدا کنند. شایان ذکر است که درصدهای ارایه شده تقرییبی هستند و درصدهای واقعی ممکن از آزمونی به آزمون دیگر کمی تغییرات داشته باشند.

حساب دیفرانسیل و انتگرال (۵۰٪)
سوالاتی که در این بخش پوشش داده می‌شود معمولا در سطح مقدماتی و پایه علم حساب و دیفرانسیل می‌باشد و مواردی مانند هندسه تحلیلی، مثلثات، معادلات دیفرانسیل و دیگر شاخه‌های ریاضی می‌باشد.

جبر (۲۵٪)
جبر پایه: تکنیک‌ها و کاربردهای جبر پایه که در سطح ریاضی دبیرستان ارایه می‌شوند.
جبر مجرد و تئوری اعداد: تاپیکهای مقدماتی و پایه شامل نظریه گروه، نظریه حلقه‌ها و ماژول‌ها، نظریه میدان و نظریه اعداد
جبر خطی: جبر ماتریس‌ها، سیستمهای معادلات خطی، فضای برداری، تبدیلات خطی، چند جمله‌‌ای‌های خاص و ویژه‌ مقادیر ها و ویژه بردارها

موضوعات اضافی (۲۵٪)
ریاضیات گسسته: منطق، نظریه مجموعه‌ها، ترکیبیات، نظریه گراف و الگوریتم‌ها
موضوعات دیگر: توپولوژی عمومی، هندسه، آنالیز مختلط، آمار و احتمال و آنالیز عددی
آنالیز حقیقی مقدماتی: توالی‌ها و سری‌های اعداد و توابع، پیوستگی، مشتق پذیری و انتگرال پذیری و تولوژی مقدماتی R و Rn

توضیحات بالا مواردی هستند به طور معمول در یک آزمون جی‌ آر ای تخصصی در رشته ریاضی پوشش داده می‌شوند و هدف از اشاره به آنها آشنایی شما با چهارچوب کلی امتحان می‌باشد. داوطلبان بااستعداد بایستی به خاطر داشته باشند که حل کردن این سوالات چیزی بیشتر از یک پیش زمینه و دانش ریاضی پایه نیاز ندارد. در پایان ذکر این نکته حیاتی است که هدف از این آزمون شناسایی دانش پایه و اصطلاحا پیش زمینه متقاضی می‌باشد.

نمونه سوال آزمون
به منظور آشنایی بیشتر با آزمون می‌ةوانید یک نمونه از آزمون جی آر ای تخصصی رشته ریاضی که به صورت رسمی توسط پایگاه ای‌ تی اس (ETS)  منتشر شده است را از اینجا دانلود نمایید.

➕ بیشتر بخوانید:
معرفی بهترین منابع برای آزمون جی آر ای (GRE)
 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش