آلفا ایکس سریع‌ترین قطار جهان

شرکت جی آر شرقی در حال انجام تست‌هایی روی سریع‌ترین قطار جهان است که سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. نمونه اولیه این قطار فوق سریع آلفا ایکس نام‌گذاری شده است.

آن‌گونه که گزارش شده این قطار ۱۰ واگن دارد و تا سه  سال دیگر کارش را به‌صورت آزمایشی شروع خواهد کرد. البته پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۷ ژاپن قطار مغناطیسی دیگری را با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت راه‌اندازی کند.
در سوی مقابل، در ایالات متحده شرکت ویرجین هایپرلوپ سعی دارد با استفاده از سیستم قطارهای هایپرلوپ به سرعت بسیار بیشتری از قطارهای  ژاپنی دست پیدا کند. ادعا می‌شود این فناوری می‌تواند به سرعت ۹۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش