بازگشت به ماه این بار برای ماندن

جف بزوس، مدیرعامل و بنیانگذار آمازون ماکت جدیدی از فضاپیمایی را در لندن معرفی کرد که قرار است تا سال ۲۰۲۴ تجهیزات و انسان را به ماه برساند.
این وسیله با نام Blue Moon یا ماه آبی با قابلیت استفاده چندباره، دستگاه‌های علمی، ماهواره‌ها و کاوشگر یا وسایل نقلیه سطح‌نشین را حمل خواهد کرد.

آقای بزوس می‌گوید: "زمان بازگشت به ماه است، این بار برای ماندن".

او در مرکز همایش‌های واشنگتن، اهداف Moon را که از تولیدات شرکت فضاییش بلو اوریجین است، جذب مشتریان بالقوه و مقامات ناسا اعلام کرد.
وسیله مورد نظر با سوخت کافی برای مسیر زمین تا ماه بارگیری می‌شود و می‌تواند بارهایی تا ۴ کاوشگر خودران را به سطح ماه رسانده و ماهواره‌ها را در مدار ماه قرار دهد.
ساخت وسیله نقلیه برای حمل انسان نیز در برنامه این شرکت قرار دارد.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
10 ماه پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
1 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش