آئودی به دنبال تکنولوژی پیل سوختی

شرکت آئودی قصد دارد محصولات برقی جدید خود را با تمرکز روی تکنولوژی پیل سوختی توسعه دهد.

فناوری پیل سوختی می‌تواند بسیاری از مشکلات خودروهای برقی کنونی را حل کند. در این فناوری الکتریسته از واکنش هیدروژن با اکسيژن در پیل سوختی تولید می شود و خروجی هم آب است. این الکتریسته در ادامه در موتورهای خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 البته ذخیره سازی هیدروژن در فشار بسیار بالا و احتمال انفجار از مشکلات اصلی این طرح است. با این همه اگر مشکلات بر طرف شوند و تکنولوژی ایمنی توسعه یابد، بسیاری از مشکلات کنونی خودروهای الکتریکی مانند مشکل باتری، پیمایش کم، زمان شارژ زیاد و زباله‌های باتری‌ها برطرف خواهد شد.
 شرکت آئودی برای این طرح، خودرو مفهمومی هیدروژنی را با نام اچ ترون معرفی کرده است. این خودرو می‌تواند با یک‌بار سوخت گیری هیدروژن، ۶۰۰ کیلومتر را بپیماید.

 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش