دایملر و بی ام و همکاری می کنند

دو خودروسازی مرسدس بنز و بی ام و از قدیم رقبای جدی هم بوده‌اند، اما حالا این دو شرکت قصد دارند در زمینه فناوری خودروهای خودران با یکدیگر همکاری کنند.

 این همکاری در خودروهای برقی دو شرکت هم پیگیری می‌شود. با همکاری مشترک، این دو شرکت می‌توانند هزینه تحقیقات را بین خود تقسیم کنند و در عین حال، یک سیستم کامل‌تر برای استفاده در محصولات خود داشته باشند.
شرکت‌های بی ام و و دایملر قصد دارند با این همکاری به سطح خودروهای خودران سطح چهار و پنج دست پیدا کنند. سطح خودران چهار به حالتی گفته می شود که خودروها می‌توانند به‌صورت کاملا خودران در اتوبان‌ها حرکت کنند.
در سطح خودران پنج خودروها کاملا خودران خواهند شد و در هر حالتی می‌توانند به‌صورت خودران حرکت کنند.
برای توسعه خودروهای خودران، گذشته از توسعه شبکه‌های بسیار پر سرعت ارتباطی به توسعه هوش مصنوعی و الگوریتم‌های پیچیده نیاز است.

پیش‌بینی می‌شود از سال ۲۰۲۳ اولین خودروهای خودران سطح چهار وارد بازار شوند. هم اکنون برخی خودروها از سطح خودران سه در جهان پشتیبانی می‌کنند که بیشتر شامل دستیارهای کمک به رانندگی است تا یک سیستم خودران واقعی.
با وجود این، برخی کارشناسان معتقد هستند تا ایمن نشدن این سیستم‌ها، نباید اجازه تردد به این خودروها را داد. در سال گذشته میلادی در چند حادثه خودروهای خودران گوگل و اوبر دچار تصادف‌های شدیدی شدند که چندین کشته برجای گذاشت.


 

0 دیدگاه

تاکنون دیدگاهی برای این پست درج نشده است!

سوال یا دیدگاه شما (پاسخ از کاربران و کارشناسان ویکی گرام )

captcha

آخرین توئیت ها

#مهاجرت 
سلام
اگه مدرک لیسانس و ارشدمون غیرمرتبط باشه میتونم واسه دکتری فاند بگیریم؟
1 سال پیش

سلام ارشد ریاضی محض ازدانشگاه فردوسی دارم و سنم۳۴سال هست، میخام بدونم که بامعدل ارشد۱۵/۵و اینکه بدون داشتن مقاله میتونم ازکشوری برای دکتری بورسیه بگیرم؟ممنونم میشم راهنمایی فرمایید.
2 سال پیش

سلام بنده دارای مدرک دکترا در رشته مدیریت مهندسی پروژه از دانشگاه برکم اسپانیا بوده و دارای 32 سال سابقه کار در شرکت ملی نفت هستم. می خواستم ببینم که چگونه می توانم از قانون جدید تخصیص ویزای طلایی اقامت امارات به دارندگان مدرک دکترا استفاده نموده و تقاضا بدهم و اینکه توصیه خاصی برای بنده دارید یا خیر؟ با تشکر
2 سال پیش